Možná přijde i JXD

1. zápis do deníku

Posted in Palubní deník vannilky by moznaprijdeijxd on Únor 13, 2009

 

Eva v Ráji

Eva v Ráji

Nemocnice musí zaplatit tři miliony za výměnu dětí jejich rodičům. Vůči dětem se to Palubnímu deníku zdá nespravedlivé. Proto navrhuje v rámci opatření proti finanční krizi plošné testování DNA, zda maminky dětem nevyměnily tatínky. Odškodnění tak půjde z rodinných rozpočtů.

Policie ČR zveřejnila výsledky své práce v počtu objasnění trestních činů. Pod jedním jednacím číslem eviduje neúnavně polulárním čárkovým systémem například vandaly poškozená auta. Zázraky umí i v evidenci počtu ukradených kol, příznivou statistiku tvoří až kola horská. Kdo umí umí. Starému dobrému Churchillovu rčení „věřím jenom těm statistikám, které si zfalšuji sám“ s úctou vannilka.   http://vannilka.wordpress.com/  

Přehled počasí. Nad zeměkoulí zataženo. Satelitní přeháňky s občasnými srážkami. Ve státních rozpočtech silný až nárazový vítr. Moskva, New York – mírné oteplení, silné chlazování Caraccas – Havana. Upozornění! Zákaz vycházení do pracovního procesu.

Krátce z domova:

Chřipka a člen strany “Dozadu levá” Mršina na ústupu. Po zmutování se oba subjekty dohodli na společném příjmení Chtíč z močálu.

Pod Hradem objevili archeologové snítilé základy. Na pomoc nezištně přispěchal soudruh Shnilý, aby podržel Hrad jako Goliáš do doby, než páni inženýři základy našeho státu vyřeší.

Na svátek sv.Valentýna pro zamilované Palubní deník doporučuje líbání. “Polibek denně, zubař na mizině!” Pro začátečníky viz instrukce Brežněv-Husák.

 

K 60. výročí vzniku Rady vzájemné hospodářské bezmocnosti – RVHP

Cizinec se ptá Čecha, jak funguje československé hospodářství.
Cizinec: „Co vyvážíte, pokud něco vyvážíte?“
Čech: „Naším hlavním vývozním artiklem jsou trpaslíci“
Cizinec: „A kam je vyvážíte a co za ně dovážíte?“
Čech: „Jdou na dračku ve východním Německu a Němci nám za ně dováží trabanty“
Cizinec: „Vida jací jste zdatní obchodníci, aspoň máte čím jezdit“
Čech: „Trabanty si nenecháváme, vyvážíme je do Maďarska, dovážíme za ně uherák a papriky“
Cizinec: „Máte tedy co jíst“
Čech: „To nemáme, vyvážíme je dál do Polska výměnou za ovčí sýry, ty pak putují do Rumunska, odkud dovážíme stavebniny a obratem je dodáváme do Bulharska, máme za ně psací stroje.
Cizinec: „To pořád není špatný obchod, na jedné straně trpaslíci, na druhé psací stroje“
Čech: „Ty si nechat nemůžeme, vyvážíme je do Sovětského svazu“
Cizinec: „Aha, a co za to?“
Čech: „Přece hlínu na trpaslíky!“

 

V rubrice počasí se nadále budeme věnovat Slunci ve znamení „dnes“, která se ovšem nebudou shodovat. Vezmem to pěkně popořádku. A protože jsem žena, budu popisovat výhradně znamení prevítů plemene mužského ;-). Vítány jsou další a nové poznatky z životní praxe dam i pánů (třebaže víme, že pánové je budou pokládat za ryzí pseudovědecké žvásty) a hlavně nadsázka!!! Beznadějné romantičky v našem středu informace laskavě ignorujte, aby jste se nepřipravily o zničený život. Tak začínáme.

 

Slunce ve znamení Skopec :

Můj bývalý, (promiň)…znám dokonale ;-). V temných časech dávnověku existovala kratičká epoška známá pod názvem „pořádnej chlap“. Žádná žena sice neví co to znamená a ty co to kdysi věděly, dávno sešly strašlivou smrtí. Skopec, popletený z mýtu fyzické krásy, vyděšený z vynálezu celodenních jeslí a zmatený ze sexu zásadně provozovaného po oboustranné dohodě, dosud zoufale bubnuje na tamtamy a huláká z plných plic v taktikách zvaných „gorila“. Jeho mateřtinou je chrochtání, namlouvání provozuje jako bourací kladivo a buráky konzumuje výhozem do huby i v kině. Panáky vodky pak v bodré partě sobě rovných. Objímání a cicmání považuje za čtyřprocentní netušíc, že takhle se dělají miminka. Věrný Vám bude jen tak dlouho, dokud budete dokonalá. To nejste. Skopec Vás nezklame jen tehdy, budete-li ochotna donekonečna poslouchat že řídíte jako prase, účes máte jako čarodějnice a podáte si žádost o rozum. Troufnete-li si říct svůj názor, obvyklým roztomilým způsobem zrudne jako rajče, zhroutí se na podlahu a začne kopat všema čtyřma o podlahu. Kat aby to zpral, kde jsou ty časy, kdy muži byli ještě muži. Což je důvod k sebevraždě a ještě lépe vraždě. Nebudete dlouho trpět, zachránit vás může i pomyšlení, že ho skolí v ranném věku infarkt.

 

Slunce ve znamení Býk :

V případě Býka nemůžete sáhnout vedle, chcete-li změnit život na nudně úzký úvoz a zúžit si obzory. Pak už nevstanete z křesla. Dokud je vedle vás on, nepotřebujete nohy. Je neuvěřitelně užitečný. Dokonce nepotřebujete ani vlastní myšlenky. A že vám náhodou po opuštění bytu z nepřekonatelné fobie myšlenka na dovolenou přecejen vyjela? Hotovo. Objednáno. Zaplaceno. Kam pojedete? Proč vás to zajímá? Máte doktorát? Než uschne, jste přihlášená do kurzu na těsto na buchty a poradny pro plánované rodičovství. Pokud vás zrovna neřídí, je zaneprázněn vlastní leností, což se negaitvně odráží i v tom, co velkoryse označuje za sexuální život. Jediný registrovatelný pohyb v posteli je cukání vašeho očního víčka ze stresu. Matka ho nemilovala, jeho pes se dal přejet a z vysoké ho vyhodili. Upínání je jeho hobby a tak ani tyhle výčitky nebudou brát konce. Že jste mu už zahnula s kamarádem a nezabralo? Zkuste zapomenout koupit brokolici a prostě si vás jednou pro vždy odškrtne.

 

Slunce ve znamení Blíženec :

Uvnitř Blížence žijou celé davy osob. Za prvé je tu čtyřletý Míša, ten chodí brzo spát a na střídačku je andílek, nebo pekelný spratek. Richard je třída, vyniká schopností prodávat věci, o které není nikde zájem. Frantu znáte? Z toho budete celá pryč, živí se jako bavič. Vašek je naopak příšerně neoblíbený, není k užitku, vyvolává zmatek a najdete ho u každé stresové situace. Viktor je nesrovnatelně užitečnější v případě prvotřídního státního žalobce. Mluví logicky, cynicky a bezcitně. Vytáhne z vás přiznání ke zložinům, o kterých jste ještě nikdy ani neslyšela. Zdenda….
Takže máte jasno. To není váš prevít Blíženec, kdo na vás kašle. Je to Franta, Míša, Viktor…propojeni v úzké spolupráci tak najdete pár jistot, které mají všechna jeho já. Nikdy se nemýlí. Nikdy nic nezaviní. Nikdy nedává pozor déle než 15 vteřin. Nevyžadujte pochopení. Ani stálost. Ani věrnost. Ani společnost. Neptejte se kam jde, ani kdy zhruba přijde, jestli přijde. Nikdy nechtějte nic citově náročnějšího, než “Jak se vede?”, nebo “Kdes koupil ty nádherné boty”. Poznáte ho velmi těžko. Bude stát přímo před vámi a v dalším zlomku vteřiny zbyde jen šmouha v dálce. Tady vzniká malý problém. Když ho budete chtít zastřelit.

 

Slunce ve znamení Rak:

Najdete ho v antikvariátu nebo v prodejně Armády spásy. Poté, co vám slíbí nehynoucí lásku, což slíbí a sakra rychle, prožijete nádhernou noc svých snů. Ale už ráno začne jeho matinka bušit na dveře, jestli ho nebolí bříško, když celou noc provzdychal a prosténal. V poledne už prevít Rak sedí na vysoké dětské stoličce a žužlá biftek s bramborovou kaší. Vy zvořile odmítáte šestý nášup od maminky, vyptávající se na vaše problémy s anorexií. Rak se zatváří, že užuž vám přijde na pomoc, ale matinka ho probodne takovým pohledem, že v duchu zalistujete ve výkladovém slovníku pojem „baziliščí oko“.  Z brzo napjatých vztahů se Rak uchýlí k neblaze proslulému záchvatu paniky. Nepatrně zvýšená teplota, třes prstů, pro umocnění dramatického účinku několik slz a neschopnost dokončit jakoukoliv práci. Maminka, sama bojujíc s infarktem, uvolní synovi dýchací cesty, přezkouší základní neurologické reflexy a vyrve mu z ruky houbičku na nádobí. Nemusím dodávat, že jste mu nepředloženě podala talíř a dovolila, aby ho umyl. Teprve teď nastává Rakův čas, tohle mu jde mistrovsky, čas trucování. Jeho brblání a načuřenost dosahuje nesnesitelného stupně, že byste tisíckrát raději dala přednost jeho zvířecímu jmenovci. Ale jako na potvoru, když už se zaradujete, že se všechno obrátilo k lepšímu, si najednou vydupe změnu přítelkyně. Nikdy se neptejte se co se stalo, stejně bude tvrdošíjně odpovídat že „nic“. Tak buďte rozumná. Neměl přece příležitost vás během tří let poznat blíž. Když mu dáte kopačky vy, poběží s brekem k mamince a ta ho přinutí, abyste mu vrátila všechny dárky, které vám koupil z jejího důchodu, ano, tu kuchačku o tisíci a jedné lekci.

 

Slunce ve znamení Lev:

Krátce a jednoduše. Lev píše hry a ta vypadá takto: Napsal: Lev, Produkce: Lev, Režie: Lev, Hraje: Lev. Hraje sám sebe, odvážného a sakra pohledného. Krásná hrdinka (tu hrajete vy) vedlejší pomocná role. Ještě krásnější hrdinka (Lorenka, C.Z. Jonesová, A.Jolie apod.- po této roli baží po celý život) má přimět pomocnou hrdinku uvědomit si, jakou má konkurenci a probudit v ní patřičnou vděčnost. Pouhý symbolický štěk má daleko méně přitažlivý Brat Pitt, jen pro info, že všichni ostatní muži jsou béčka, jehož příchod a odchod ani nezaregistrujete. Lev má na urostém těle perfektně padnoucí kostým šitý na míru a snědé pleť dává vyniknout jeho vlasům. Obecenstvo hrajete také vy, ještě krásnější hrdinky a všechny zbylé ženy na širém světě, samozřejmě v současných kostýmech. Celý obsah hry je v podstatě Lvovo antrée, ale pozor, s dramaticky natlakovaným závěrem: ještě krásnější hrdinka, zíjající se strádající bolestí, že na chvíli její život ztratí smysl, odpeláší do kuchyně zasloužit si Lvovu pozornost. Zůstali jste se Lvem sami. End. Uchvácené obecenstvo vyskočí na kolektivní nohy a dvuhodinovou ovací dává najevo dramatikovu genialitu. Původně chtěl Lev napsat Sen noci svatojánké, jenže titul mu drze vyfouknul jakýsi William..“jaksehonemjmenuje?“
Sex žádejte nejpozději na třetím rande, ten ho báječně umlčí, zabráníte opakování hry, nemáte prozatím odvahu říct hele, už to tady jednou bylo. On rozhodne, kdy se chcete vdávat. Že jste mu dala kopačky? Vy se opovažujete opustit to záviděníhodné místo u jeho nohou? Nedáte. Schopnostem lidské představivosti se něco podobného zcela vymyká.

 

Slunce ve znamení Panna :

Hledáte-li muže, jehož vám žádná žena nebude chtít ukrást, konečně jste ho našla. Ale než si začnete gratulovat, připomínáme pár maličkostí: velkorysost Moliérova Lakomce (ve skutečnosti by totiž nejraději ukradl almužnu i slepému), energičnost stojací lampy a společenskou obratnost masového vraha. Parchant Panna ve formě plazíka je na peníze tak opatrný, že je ani raději nebere sebou z domova. Vám zato docela ochotně dovolí utrácet ty vaše. Za jeho krášlící prostředky a za vaše – uklidové. Ostatně upoutáte ho jedině tak, když nenápadně utrousíte poznámku, že čekáte velké dědictví a při tom svůdně přejedete prstíkem barový pult s poznámkou o nechutné vrstvě prachu. A že vám připadá nějak povědomý? Ale ano jen si vzpomeňte, velmi pravděpodobně jste ho zahlédla na policejním portrétu v relaci Policie pátrá a v hlavě vám utkvěla jen slova.. masakr, bezcitný a Panna. Zato sex moc nečekejte. Udělal s ním totéž, co nemoc šílených krav s hovězím. Jeho vymydlená tvář s čistě řezanými rysy a nažehlenýma pukama budí poměrně omluvitelnou touhu v ostatních chlapech dát mu nakládačku. Vy se připravte na problémy pokud si myslíte, že k umytí vany stačí při sprchování mrsknout po ní trochou toho mýdla, nestačí. Bude kladena pod mikroskop stejně jako všechno, třeba vaše tvář při líbání, máte ucpané póry? červené žilky? Dlouze se vám zadívá do očí, jeho pohled ucítíte i za zády v kavárně z odlehlé části místnosti, omyl, nic fatálního, jen zatoužil po kariéře očaře. V horším případě nezapomeňte na slovo masakr! Ví, že uklízíte doma vy, takže technici z kriminálky nebudou mít sebemenší šanci.

 

Slunce ve znamení Váhy :

Život i svět je pořád složitejší a složitější, člověk aby rozhodoval na každém kroku o důležitých věcech. Ten neuvěřitelný stres rozhodnout, jestli koupit tří- nebo čtyřvrstvý toaletní papír. Důvodů ke starostem je nepřeberně.
A teď si zkuste představit situaci rozhodnout, zda vás pozvat nebo nepozvat na rande. A co když se mu budete líbit a bude vás chtít pozvat podruhé, a potom zas a …raději nedomyslet, manželství, děti a tak.
Ale co když nejste láska jeho života a on si vás přesto vezme a láska jeho života se zčistajasna objeví až potom? A co když vás nakonec stejně pozve a vy odmítnete?
V jistém směru je to prevít pořád zadaný a tak bloumá od vztahu ke vztahu zvyšujíc procento rozvodovosti. Klidně se k vám nastěhuje, ožení se s vámi, ale nic to neznamená. To jen získává (dvanáct let) čas na definitivní rozhodnutí. Bez pomoci  dospělé osoby nedokáže ukončit žádný vztah. Neměla byste se na něj proto zlobit. Víte přece, že emoce nemá rád, a navíc, příjemnou shodou okolností, má mnohem rači sladkých sedmnáct, plavou hřívu a čtyřky prsa se smlouvou na předvádění značkového spodního prádla. Ale nebojte se, když vám dá kopačky, klidně s váma bude bydlet dál, dál s vámi spát, sledovat každý váš krok a stěžovat si na problémy, které mu působí nová mladičká přítelkyně. Když mu to dovolíte.
Potkáte ho na rozcestí, v porotě Miss, nebo na záchodě s možností dvojího splachování. Tvařte se jako modelka právě sestoupuivší z mola a s andělskou trpělivostí čekejte, až udělá první krok. Odolávejte co nejdéle, rok, dva, stejnak se pořád rozhoduje, stejnak to bude na vás a proto i potom všechno vaše vina, stejnak se vám nikdy nepovede brát ho moc vážně.
Jedině v případě, že jste postarší miliardářka. Z ověřených zdrojů předávám informaci, že Váhy jsou špičkoví mazlíčci a hračky na ukrácení dlouhé chvíle.

 

Slunce ve znamní Štír:

Všichni ti jednoslabičně se vyjadřující týpci, kteří plní stránky romantických románů a filmů s pronikavýma očima Redfordů a Pittů jsou Štíři. Potká ženu. Uchvátí ženu. Okamžitě do náruče (musí, páč už v tomto ranném stadiu se nebohá kompletně rozpadá a neudrží na nohou). Mučí ženu. Jak se mu zlíbí. Stává se z ní psychotická emocionální troska, lemující spolu s ostatními cestu k jeho dveřím. Z dobrého důvodu tady každá romantická kniha končí. Pokračování by totiž bylo tak hnusné, že by to žádný papír zkrátka neunesl.
Pokud ho ale shledáváte stále neodolatelným, jako kdysi já, posaďte se na svou truhlu s věnem a pozorně čtěte.
Štír Vám vkráčí do života mužně a cíleně (příšerně je to unavuje, proto jsou pořád tak popudliví a zachmuření). Pro začátek není nad starý dobrý rozervaný živůtek když mu ladně omdlíte v náručí. A už nepřestane. Bude si s vámi pohrávat, jak mu vlastní choutky diktují. Až se z vás stane nalámaná hromádka zhroucená na podlanu, posbírá vás, složí do původního stavu, vytvaruje podle svých představ a začne znovu úplně od začátku. Štír je silný. Mnohem silnější než vy! (věřte mi, vím o čem píšu! a to jsem sama štírka) Nenechte se ošálit tím, když vám vmanipuluje myšlenku, že má i lidskou stránku. Nemá. Má jediný cíl: zrušit vás. A to si pište, že vás zničí. Jde o jeho hobby, ke kterému přistupuje velmi odpovědně, využívajíc naplno své všestranně destruktivní nadání. Nemůžete vyhrát. Nikdy a za žádných okolností. A nezkoušejte se držet svého já, zbytečně zkusíte jako zvíře.
Ani ho nehledejte. Stačí, budete-li prosluněná, šťastná a plná života, najde si Vás sám. Podívá se na vás a vy ucítíte nutkání podělat se z toho rovnou do kaťat.
Čím hůř s váma bude zacházet, tím víc ho budete milovat, než vás udeptá k pokoře.
V posteli se chovejte jako pornohvězda, ale pozor, musíte působit dojmem, že jste to ještě nikdy předtím nedělala.
Pokud ho přesto všechno zázrakem přežijete rozchod a on by usoudil, že jím snad opovrhujete, mějte se na pozoru a učiňte na příštích dvacet let všechna dostupná bezpečnostní opatření!
Tak co, ještě kmitáte řasama se zatajeným dechem a líbezně vrkočíte vlasama nad fotkou toho šikanujícího despoty a jste magorka se slabostí pro sadistické parchanty? Dosud ne? Kdybyste si přecejen chtěla vyzkoušet vztah s prevítem Štírem, stačí si skočit na nejbližší dálnici pod kamion. Je to navlas stejné jako randění s ním. Jenom vás to bude mnohem méně bolet.

 

Slunce ve znamení Střelec:

Střelec dělá všechno obráceně.
Miluje vás až potom, co se s ním rozejdete (ano, ty jeho nikdy nekončící telefonáty o tom, že to byla vaše vina, vlákala jste ho zákeřně do pasti a…zkraťme to, rači předstírejte ověřené zoufalství!).
Skáče dřív než se podívá. Mluví dřív než se zamyslí. Vrhá se do sebevražedných průšvihů po hlavě navzdory tomu, že ji nemá. Profesionální astrologie o něm mluví pěkně, což je pro mne už ryzí magie.
Ovšem ryzí upřímnost mizery Střelce zpochybnit nelze. Pokud vám zahne, vždycky vám to dobrovolně oznámí do posledního trýznivého detailu. Nestačí jemné naznačování, že vás nezajímá kam, kdo, jak a čí ruku…a když tak o tom přemejšlí, ona to vlastně nebyla ruka….
Tady zabere jen pěst v jeho tlamě plné vyražených zubů.
Má spoustu sexepílu a málo peněz. Buď si v base odpykává trest za dluhy (nemohl přece tušit, že ta z novin vystříhaná slova, jako Zaplať, nebo tě odděláme!, je mafiánské vyhrožování smrtí), nebo v bordelu odevzdává vklad. Nebo už slouží ve věděckém ústavu jako předmět bádání.
Střelec má všechno stereo, co je „mono“ ho jako přirozeného proutníka upřímně děsí. Od nevinných dívenek co těhotné ještě nejsou až po přehrávač.
Tahle chodící katastrofa dokáže žvanit libovolně dlouho o čem chcete (např. na téma prastaré balzamovací techniky, nebo psychologický dopad reinkarnace na praštěné hollywoodské herečky), aniž by si všimla, že všichni významně chrápou.
A proč by se nemohl domnívat, že ta vzácná skvostná rytina Josefa Stalina nad krbem je portrét vašeho tatínka? A jak se měl asi dovědět, že jste skalní feministka? Jednou ste mu přece uvařila špagety!
A vůbec, co se kolem něj ometáte, nenechal vás snad plavat? Za koho ho máte? Za idiota?

 

Slunce ve znamení Kozoroh:

Kozoroh vládne kouzlem a výmluvností obchodní pokladny. Než vás odvleče do západu a úsvitu světa společných financí, překontroluje vám bankovní výpisy a zůstatek na účtě. Nežertuje. A když se to tak vezme, tak ani o ničem jiném.
Jediný důvod k existenci rodinných škol pro inteligentní ženy je – Kozoroh. Po jejich absolvování vycházíte s diplomem z oboru Prostírání a jeho role ve 21. století jako zamindrákovaná husa. Nejdůležitější na škole je to, že se budete potkávat a přátelit s jinými ženami z neslušně prachatých rodin. Stačí předstírat že je líbáte na obě tváře. Ty se provdají za prevíta Kozoroha, kterému představíte toho svého KOzoroha. Ti se pak potkají ve svém klubu, kde si budou porovnávaz zisky, golfové údery a penisy. Chcete-li zjistit, kdy na to hodlá hupnout, zalistujte nenápadně v jeho elektronickém diáři. Připravte si kompas, jinak se k vašim erotogenním zónám ne a ne trefit.
Vy, coby absolventka školy nemůžete být nikdy dost štíhlá, dost bohatá a dost blondýna na to, abyste mohla zaujmout pozici vykonavatelky jeho přání. Vy jste dokonalá manželka.
A budete se nudit. Nudit se všemi stejně nudícími se poklonkujícími úlisnými přítelkyněmi. Budete se nudit i se všemi těmi opraváři a šoféry. Abyste přežila upadněte do kómatu. I když – beztak si toho nikdo nevšimne. Kdyby ano, vaše věno je podle manželské smlouvy stejně nevratné a Kozoroh začne velmi záhy licitovat i o vaše důchodové pojištění. Stejně odmítám věřit, že jste si ho vzala.

lybie

188 komentářů

Subscribe to comments with RSS.

 1. moznaprijdeijxd said, on Únor 13, 2009 at 10:00

  Vítám další rubriku. 🙂

 2. vannilka said, on Únor 13, 2009 at 11:23

  Děkuji. 🙂 Upřímné díky také mamince, dětem, příbuzným, všem firmám, které se na projektu podílely a zvláštní poděkování samozřejmě firmě zdejší :-)))

 3. moznaprijdeijxd said, on Únor 13, 2009 at 11:39

  V podobné situaci vždy obrátím oči k nebi a poděkuju tatínkovi za to, že nedodržel v mládí společensky prospěšné předsevzetí a nevychcal mě na kopřivy! 🙂

 4. vannilka said, on Únor 13, 2009 at 12:45

  ..a já mamince nechat roztahat kočkama :-))))

 5. vannilka said, on Únor 14, 2009 at 07:16

  Milá JS, nejspíš jste přehlédla slova Palubního deníku..hlavně nadsázka!!!… ;-)))

 6. paula said, on Únor 16, 2009 at 06:57

  tak blazen Gogh co si ufiknul ucho kvuli zensky – toho bych v tom vanilcinym popisu docela i snadno videla. 🙂 a i vsechny moje ex v tomhle znameni!

  a fakt nevim, proc mi celou dobu pri cteni bezela v hlave scena co mi vypravel muj syn blizenec – jak po oslave maturity si na ceste domu rozhodl vzit na stenu znacku z policejniho auta a zacal ji odmontovavat na parkovisti pred stanici s kamerou a vsichni policajti sedeli uvnitr, divali se na monitor a mohli se potrhat smichy.
  pak ho zavreli.

 7. Jura Sedlák said, on Únor 17, 2009 at 12:15

  No, vidím, že jste to neměla lehké. Předpokládám, že jste ze studijních důvodů, samozřejmě, vyzkoušela postupně celý zvěrokruh?! 🙂

 8. vannilka said, on Únor 17, 2009 at 17:14

  :-))) Juro to jsem bohudík nestihla sama, i když pár jich za cenu osobních objetí i obětí, včetně vlastního syna, bylo. Jedná se jen o syčáky, mizery a lháře. Umírněná většina dam si vybere jen jednotlivé body, pro zaryté odpůrkyně by se zde nenašlo dost placu a ty nejhorší sem nechodí, páč ty sedí s puškou vybavenou dalekohledem a střílejí každýho mužskýho, který by měl tu drzost se k nim přiblížit ;-)))

 9. vannilka said, on Únor 17, 2009 at 17:37

  Gogh měl především velmi osobitou a dosud nevídanou techniku malby, to je tuším pro nás důležité 😉

 10. vannilka said, on Únor 17, 2009 at 17:58

  JS, prosím Vám snažně o jedno, abyste mi to tady netapetovala, zde to vůbec není o umění, ba právě naopak, jste na nekorektní parodii astrologie a zpráv z domova i ze světa, určitě si vyhlédnete lépe patřičnější stránky, předem vřelé díky 😉

 11. moznaprijdeijxd said, on Únor 18, 2009 at 13:34

  Eva v Ráji, jůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůů, a nemůže mluvit! 🙂 )))))))

 12. oldwomen said, on Únor 18, 2009 at 15:22

  Večer zašeptám manželovi do ouška „Ty můj Zodiačku…“ Buď se strefím na aktuálně hluché ucho, nebo budu mít plastiku čelisti na pokladnu. Ale charakterově jde zatím napříč zvěrokruhem. Jen tu brokolici nepapá.

 13. vannilka said, on Únor 18, 2009 at 15:42

  Kdepak, to nejsem já, já fotila. Helejtese Vy jeden ukecanej kouzelníku!…ále rači nic :-))))

 14. vannilka said, on Únor 18, 2009 at 15:47

  Oldwomen, Vy jste přesně ta, pro které píšu! :-)…Vám může manžel šeptat jedině o jedné jediné perle v tom ostatním „dekorativním hnoji“ 😉

 15. Witch said, on Únor 18, 2009 at 20:17

  Já mám podobně roztříděná jména, ale zajímá mne, co dalšího objevíte ve znameních ;-))

 16. paula said, on Únor 19, 2009 at 11:42

  Tak jenom pro OW je ta sranda? a pro me nic??? ja sem nepatrim? deku na me?
  a hmmmm. a to se rekneeee….. jenze neni komu, v tom to je. sem vas tak dlouho litovala vsechny, ze tam u nas mrznete, az se mi tu ochladilo tak ze mrznu i ja. fuci, jak kdyz je hurikan za rohem – ale nebude – neni sezona. sezona hurikanu je na konci leta, takze az vam tam bude padat listi ze stromu, me bude padat strecha. more se naleje do obyvaku, voda neni, elektrina nejde, velryby budou zpatky v kanade …… jeste musim porad na litostivou strunu nebo uz sem muzu ??? ;)))

 17. vannilka said, on Únor 19, 2009 at 12:17

  Jé paulo to jste špatně přečetla,….pro které…jsem napsala. Tedy NE pro kterou. Nerozumějme jen pro oldwomen, to určitě ne, samo sem může chodit každý, komu se namane, šlo jen o porozumění tomu, že jde o legraci, oldwomen to pochopila, vždyť co bychom si bez těch svých miláčků počaly a je jedno jestli jde o syna, manžela, přítele, politika, umělce…zkrátka o chlapa. V opačném případě, vybírat si kdo smí a kdo ne, by se jednalo o pochybný stav mé mysli :-)))) Že bychom neměli příliš uhýbat od tématů je jasné. 🙂

 18. vannilka said, on Únor 19, 2009 at 12:20

  Witch pro Vás toho asi moc neobjevím, vidíte každému až do žaludku :-)))..ale pokusím se, třeba ještě i něco najdete 🙂

 19. paula said, on Únor 20, 2009 at 03:41

  VANILCE – tak at tedy tedy k tematu: (at nezdrham ke srande porad) : byla jsem na vasi website, stravila jsem na ni noc – a…… mela jsem pocit, ze jsme dvojcata rozdelana u porodu 😉 vy udelate srandu i z receptu na polivku – a jeste je dobra! 🙂

 20. paula said, on Únor 20, 2009 at 03:51

  Jurovi – jojo zmakla jsem ho nekolikrat do kola – to vite, ascendenty a descendenty pry meni cely znameni do jinych – tak abych to v tom mela jasno (ze studijnich – jasne! jakjinak! duvodu ) prostudovala, nastudovala a vyzkousela ….. a po dlouhych letech bohatych zkusenosti muzu hrde prohlasit: o muzich – vim stejne datel – ale zato uplny ! 🙂
  co vy? pochlubte se! taky date na znameni, horoskopy a jine vedy? taky pro usnadneni komunikace treba se zamestnanci jim nadellujete branding znameni na celo – jako vanocni darek ? 🙂 🙂 😉

 21. vannilka said, on Únor 20, 2009 at 08:14

  Miluju srandu paulo, ale taky hloubku, takže sranda mi umožňuje vynořit se, abych se v ní neutopila 🙂 Sranda je katalizátor, který mě trpělivě ochraňuje, můj strážný „angel“ :-))). Astrologie je pro nás hra 🙂 Ale taky velmi stará, od té dnešní zábavné velmi rozdílná. Kdysi bytostně spojená s vesmírem a zkušeností. Jste vzdušné znamení, jsem zachytila – neustálá změna, vítr, já voda – spíš kotva, maják, v tom jsme rozdílné. Jste víc orientovaná na západ, já na východ a Afriku. Bližší je Vám kolébka amerických civilizací, mě těch afrických. I když zkušenost je zdánlivě rozdílná, co máme společné, jsou velmi podobně uspořádané hodnoty. Ty se někde musí potkat. 🙂

 22. paula said, on Únor 21, 2009 at 08:58

  Vune ma nejoblibejsi……….. perfekt…….. chybi jediny………….a jeste jsme obe dve fakt hezky holky – blondaty a komunikativni ….. 🙂 ……ted ted jsem to zrovna nekde cetla – lidi vas tu maji radi, a vazi si vas – jak tu tak serfuju – ctu na kazdym rohu – to je dobre. taky vas tu mam rada, jste tu to jediny spojeni s ceskem, ktery mam, davam si zalezet – ctu pomalu (obrazky :).
  hezky jste nas rozebrala, a porovnala a srovnala …..a jak vite, ze jsem vzduch, ma draha pritelkyne?

 23. vannilka said, on Únor 21, 2009 at 19:40

  dík…to se příjemně čte :-)… někde jsem to četla že jste vodnář, sama jste to kdesi napsala. Taky jsem četla o tom tykání, vykání a onikání, tady na jxd jste to taky kdesi psala. Asi je to pro Vás trochu nepříjemný, a možná Vás to i trochu mrzí, ale nemělo by. Přemýšlela jsem nad tím a vyšlo mi tohle: Pro vás v Americe je to normální, dané už jazykem, v pořádku ne. Neříká to jen moje kamarádka z Vencouveru (žije tam spoustu let a když přiletí, strašně se diví, že se tady někteří rychlého tykání ostýchají), ale říká to i pár lidí tady v Česku. Ona jen zapoměla, jak to v Evropě chodí. Tohle je myslím neporozumění a zřejmě i oboustranné klišé.Tady je vykání tradice, zvyk a stejně jazykem, jako v Americe tykání. Může to vypadat i tak, že jsme nafoukaní, nebo jen zapšklí prďolové, pokrytci, konzervy a jánevímcoještě…, jak si kdo vysvětluje. Ale tak to nebude. Pro nás je to přirozenost, stejná, jako pro vás tykání. Vykání má hodně rovin, i čeština je taková a mají podobné kouzlo. Taky poskytuje osobní prostor, svobodnější rozhodování, pocit ochrany, hravost…. i když můžu někomu klidně říct VY pitomče, ale už z to z pusy leze hůř. Nebo jsou lidi, co si léta vykají a přesto si můžou být velmi, velmi blízcí. Nebo naopak lidi, co si tykají, měli by si být blízcí z nějaké podstaty, třeba rodinné, jenže nejsou, ve skutečnosti jsou si můžou být na hony vzdálení. Tady prostě není chápáno tykání jako ten pravý „důkaz“ přátelství. My tady na oplátku zase podléháme často klišé, že Američani jsou až nepřirozeně asertivní, vysmátí, s takovým tím tymolinovým úsměvem, prostě nějak umělí a vycpaní, tykání nevyjímaje. Je nám to spíš podezřelé. Osobně mi taky vadí se v jednom kuse culit. Když jsem smutná, jsem smutná, nebo melancholická, veselá… prožiju si to, nevytěsňuju někam do kouta, patří to ke mě, nebráním se tomu a vyjádřím to. Když se naštvu, internet na vyvztekání stejně nefunguje. Rači popadnu třeba noviny a vystřílím po kočkách všechny papírové granáty :-))). …no a pak si nad tou rozcupovanou hromadou všechny tři vítězoslavně lehneme jako bohyně nad bitvou u Lipan 🙂 Jo navenek bych si určitě taky zvykla, uvnitř jsem ale Evropanka jako poleno, žiju tu. Proto nemějte tady lidem za zlé, že Vám případně hned nepotykají, není to žádné znamení, odmítnutí, nebo rovnou nepřátelství, jen tradice nemlich stejná, jako ta americká. 🙂

 24. paula said, on Únor 22, 2009 at 02:17

  Vune ma nejoblibenejsi, dovolte mi vas ubezpecit, ze ohledne amiku nepodlehate zadnym klise. je to tymolinovy narod umelych vycpancu – o tom zadna a nemam je rada.a v americe neziju – akorat me tam pri navsteve prepadli, okradli a zbili policajti – o tom pisu v Zima od… a taky o tom, ze cesky konzul nehnul prstem aby pomohl a okem nemrk a celou stiznost poslal do kose.
  ziju na americkym kontinente, to ano, ale ve spanelsky mluvicich zemich a nejradeji mam mexiko-kvuli teplu, pohode a lidem v pohode. tady mluvim spanelsky (6.jazyk) a vy = ustedes. 🙂
  hezky jste popsala – vzdalenost mezi tykajicimi si a blizkost ve vykani. pripomelo mi to fotografa Saudka – ten svym manzelkam vyka. osobne mam rada vykani. imponuje mi uroven – pri vykani se projevuje.
  vpominam, ze jsem jednou na diskuzi v reflexu – nejakyho drzouna srovnala a tykla mu. on mi na to odpovedel: ze tady nejsme soudruzi tak si netykame. A ja to smetla tou pisni: … a klidne mi i tykej a jak chces mi rikej – jen kdyz to bude hezky. a ukoncila na prikladu tykani v angl. vsechno dobry.
  a co vy bohyne kocici? libi se vam moje cici na tsunami? 😉
  cetla jsem ze se trapeni s panelovou zdi. jsem umelkyne , delam fresky-malby na zdi -odbornik – nechcete nejak pomoct radou ? nejsem ten typ umelce co prevrhne barvy na platno, hodi na to astronomickou sumu a pak nad tim afektovane vzdycha : “ Ach, to vite, umeni ! “
  nene. mam rada zdi. delaji atmosferu – jsou alfa & omega interieru. a panel je hruza a chce zakryt kompletne- tak pokud nemate tech pripravenych obrazku tolik ze vam vyjdou nahusto od steny ke stene a od podlahy po strop – tak to chce nejaky napad.

 25. vannilka said, on Únor 22, 2009 at 08:20

  :-))))…ono jak kde jasně, není Amerika jako Amerika, zmiňovaná kamarádka se sice zlobí kvůli tykání i jiným věcem v Česku, ale odpuštím jí, odpouštím jí i to její kleptomanství a sbírky různých předmětů a lžiček z restaurací a letadel :-)), odpouštět přece potřebujeme všichni.
  Saudek se některým nelíbí, prý působí surově. Uvnitř je ale neuvěřitelně něžný a je to cítit i z fotek. Když jste umělkyní, víte přece, že v každém díle jde čistě o pohled umělce, o nic jiného, a lidi mají zkrátka tendence si ho přivlastňovat.
  Hm kočky, líbí, jsou vždycky krásné :-), své, mazané…jako my ženy.
  Právě, jde o atmosféru. Má je laděná v jednom pokoji do minulého století, další s balkonem tíhne k provinční středomořské Francii. Moc na to nespěchám a dávám si na čas, třeba ještě nějaký geniální způsob objevím. Panel nechci obkládat, budu v něm jen dočasně, tedy doufám.
  Rači už zapracuju na dalším znamení, ať neruším atmosféru zdejší, na řadě je Rak :-))))

 26. paula said, on Únor 22, 2009 at 09:50

  🙂 😉 kamaradka krade lzicky ???? O))))))) chudinka! ta musi byt znudena v zivote, kdyz tohle ji dela poteseni! to si asi s ni, draha , vy jako potapec moc nerozumite, co?!?

  ja miluju saudkuv brutalni pohled na perverzni krasu. me ty jeho fotky berou dech- skoro vsechny nebo skoro pulka. 🙂 zertuji, muzu ho hodne. ma v tom atmosferu jak remen a silu sexuality v jakemkoliv podani. je FAKT dobry. a to vykani manzelkam – je rajcovni. Jak ji asi rika o sex? Draha, byla by jste tak laskava a vykourila mi ptaka? 🙂

  To je dobre, ze panel docasne. ale jestli ne, tak mobilni varianty jsou ratanovy rohoze zaveseny na zdi – natlucou se uchytkama na kabely. snadny. sundaj, odstehujou, povesi jinde. v interieru vytvori svoji prirodni barvou velice prijemnou, utulnou, jsem rad doma – naladu. a nestoji to svet a na to se da navesit haaafo veci, latky se samo zachyti a drzi jakyholiv tvar jako dekoraci, suchy ruze, vetve proste cokoliv.
  a vam k provincni stredomorske francii hooodne siklo si myslim. libi se vam to?
  k minulymu stoleti – pokoj nevim desetileti – retro? minimalismus? rustikal nebo…? jaka barva tam vladne? nebo spis jak by jste tam chtela citit?

 27. Witch said, on Únor 22, 2009 at 09:54

  Milá Vannilko, na Raka jsem hodně zvědavá. Vždycky se zatajeným dechem a náramným potěšením sledujeme souboje dvou našich raků: babička versus vnuk:-)) Požiteček! 🙂

 28. paula said, on Únor 22, 2009 at 10:10

  🙂 😉 kamaradka krade lzicky ???? O))))))) chudinka! ta musi byt znudena v zivote, kdyz tohle ji dela poteseni! to si asi s ni, draha , vy jako potapec moc nerozumite, co?!?

  ja miluju saudkuv brutalni pohled na perverzni krasu. me ty jeho fotky berou dech- skoro vsechny nebo skoro pulka. 🙂 zertuji, muzu ho hodne. ma v tom atmosferu jak remen a silu sexuality v jakemkoliv podani. je FAKT dobry. a to vykani manzelkam – je rajcovni. Jak ji asi rika o sex? Draha, byla by jste tak laskava a vykourila mi ptaka? 🙂

  To je dobre, ze panel docasne. ale jestli ne, tak mobilni varianty jsou ratanovy rohoze zaveseny na zdi – natlucou se uchytkama na kabely. snadny. sundaj, odstehujou, povesi jinde. v interieru vytvori svoji prirodni barvou velice prijemnou, utulnou, jsem rad doma – naladu. a nestoji to svet a na to se da navesit haaafo veci, latky se samo zachyti a drzi jakyholiv tvar jako dekoraci, suchy ruze, vetve proste cokoliv.
  taky je moc pekna vete zavesena u stropu. vetve maji vyhodu ze visi na jedny skobe a na balanc jsou zapreny o bambus stenu, tak dostaneme pocit jak sedet v prirode. doporucuji nejakou vrbu nebo jiny jemny strom – nez treba hrusku nebo orech. oloupat kuru je lepsi ne nezbytne , lakovani vynechame – ale lak ve spreji udela na umelym svetle lesk. takze efektni. pokud chcete aby vypadala ze jste ji koupila v Parizsky v doplncich za 35 tis, tak zakoupit zlaty a bronzovy spej a strikat a strikat a strikat.
  a vzdycky zatonovany zarovky – se drevem zluta a oranzova. stehnou vymalovat steny bez rakosu nebo jeste obycejna tapeta, s oblozenim – cihly, cokoliv, nebo i fototapety prirody – jako ze cela stena je okno do prirody, ale citite se ze jste in a sem tam pres fotku bambus. a panel dojem je totalne mrtvej, znicenej, se vali za dvermi tohodle pokoje.
  a vam by se k provincni stredomorske francii hooodne siklo si myslim. libi se vam to?
  k minulymu stoleti – pokoj nevim desetileti – retro? minimalismus? rustikal nebo…? jaka barva tam vladne? nebo spis jak by jste tam chtela citit?

 29. paula said, on Únor 22, 2009 at 10:13

  zdravim witch. jak se mate dnes?

 30. Witch said, on Únor 22, 2009 at 11:09

  Já jsem si, Paulo, dnes četla manželskou diskuzi, potom citovala chlapům, takže teď jdu uklízet spoušť, jak se to tu svíjelo po zemi smíchy :-)) Luboš se stal citovaným klasikem a jak jsem ho odhadla, možná z toho bude mít i lepší sebevědomí 😉
  K těm větvím: Měla jsem za šéfku výtvarnici, která sebrala mlaldou břízku i s několika listy, namočila to do glycerínu, takže se to inmpregnovalo (jak dlouho, netroufám si odhadnou, několik dní) a strčila to do výklenku. Vydrželo to několik let a navozovalo dojem opravdu příjemný.
  Hezký den všem!

 31. paula said, on Únor 23, 2009 at 03:19

  Presne, draha, to same me napadlo taky – uz jsem ho videla jak vyprintovanou diskuzi ukazuje v hospode, rozmnozenou rozesilam znamym a pribuzenstvu – ale pouze tu cast , kde mu nevysvetlujete, ze je vedle jak ta jedle.

  Koukam, ze jsem tu 2x! to ne ja! neumim kopirovat ! to samo! v tom jsem ja nevinne. ale vlastne – vzdyt : „ja za to stojim“ !!! (mate tam tu reklamu na Loreal, zejo?!)

 32. vannilka said, on Únor 23, 2009 at 08:57

  Něco už jsem použila, paulo, k větvím přidám ještě techniku sádrování, taky vypadá úžasně, ale nelze všechno, dojem musí mít hlavu a patu….
  holky, já už nemám sílu psát, sorry, volal zrovna švára, švagrová je už pod morfiem, dneska agonie….:-(

 33. moznaprijdeijxd said, on Únor 23, 2009 at 10:39

  Kluk píše, oh, sorry, myslete na ni. 🙂

 34. paula said, on Únor 24, 2009 at 03:58

  vanilko – sorry jestli svagrova umira – vemto tohle v dobrym: potkala jsem osobne hodne lidi, kteri prisli umrit do mexika – a bud se bolestive umirani promenilo v hezkou dovolenou ze ktere ne a ne odejit nebo se rozchodilo uplne. zazraky se deji. se zdravim v mexiku. treba by to stalo za uvahu.

  k ty sadre – tak s tou dokazal pravy divy Reon – cesky malir -mel galerii Jeskyne hned vedle karlova mostu – jestli jste navstivila – tak vite. byla jsem tam i u nej doma-pronajal si na Petrine ten dum hned vedle restaurace a tvoril tam stejny efekty ze sadry – pozorovala jsem ho pri praci: tak jestli umite i s pletivem, tak se daji vytvorit i skaly na stene, jeskynni efekt cobydup. nebo sochy. maji podobny interier i intercontinental hotel v gymu. jste z prahy? zaskocte – uvidite. staci natrit a efekt vegas! osobne ale preferuji spreje – treba ty co simuluji kamen. za par korun plus sikovny ruce – byt ma plus 50% trzni cenu.a bydlite jak v pohadce i v panelu. hodne stesti.

 35. paula said, on Únor 24, 2009 at 04:04

  akorat – bacha – sadra nic neunese! nesadrujte vetve ke stene nebotakneco. to hapa.

 36. paula said, on Únor 24, 2009 at 04:22

  rak – se mi libi. hezky napsany. vite draha, ze rak je Gott ? 🙂

 37. Blue Monday said, on Únor 25, 2009 at 21:32

  No bodejť, kdyby Gott byl Vodnář, tak nezpívá takový chujoviny!

 38. eduard said, on Únor 25, 2009 at 21:50

  No dovolte!!! Jsem předseda fanklubu včelky Máji! -:)) A zvonků štěstí. Čím větší kravina, tím hůř se vyhání z hlavy: Vyznání- vyznanie, krásně zní- krásne znie, táto melódiá,… už nemůžu, jdu blejt.

 39. paula said, on Únor 25, 2009 at 21:50

  O)))))) vy rodeo – ja jsem taky vodnar a gotta muzu. no, ale na rande co jsme si dali spolu v Sydney jsem dorazila trochu pozdeji – tyden. tak nic – ma jinou. :)))

 40. Blue Monday said, on Únor 25, 2009 at 22:16

  Eduarde! (Málem, ale skutečně jen málem jsem napsal vážený) Jste zločinec, táto melódija … krásně znie … mi v tykvi a teď kurva ani neusnu!

 41. eduard said, on Únor 25, 2009 at 22:38

  To mě vážně mrzí. Zkuste to přemydlit: Chtěl bych být víc než přítel tvůj, dej si říct…, anebo“ Já už jdu, jdu, jdu, už mám všechno hotový…od bot tkaničku… -:)))

 42. Witch said, on Únor 26, 2009 at 10:56

  Vannilko, myslím na Vás. Na švagrovou, na celé to čekání… a žádný zázrak se nekoná, jen tvar bolesti a smutku se mění.
  Raka jste popsala tak, že mne synova budoucnost děsí. A moje taky 😉

 43. vannilka said, on Únor 26, 2009 at 12:34

  Děkuju witch :-)…nebojte se o něj, syn přece není prevít, tak mne napadá, že bych měla pro vyváženost popsat i ty fajnový ;-)..dobrý typ. Švagrová nevypadá dobře to je jasné, jedna metastáza vyžrala obratel a dostala se na nerv, tudíž bolesti jsou intenzivnější než obvykle, no alespoň jsem švagrovi navařila do foroty a pořádně se po dlouhé době vyspal, chtěl by si ji vzít domů, uvidíme….v St. Gallen je šíleně sněhu, cesta byla příšerná a prý tam spadla na nějakém stadionu pod tou šílenou vahou střecha…

 44. vannilka said, on Únor 26, 2009 at 12:48

  paula:..jasně „mami“, akorát že už jsem trochu vyrostla, takže ji nehodláme vláčet a mučit nakládáním do speciálu s odborným týmem, ani shánět zinkovou rakev v Mexiku…nevěřte písničkám, všichni opravdu nemusíme být v Mexiku, chápete?

  BM a Eda: jauvajs kluci to mi děláte schválně :-)))…teď abych vzala kladivo a túto melódiju si vyťukala z budky :-)))…tfujtajkls…kterej že to byl?..nojo, známá firma Eduard, máte štígro že jsem už po obědě, jinak jste šel za dveře :-)))

 45. Witch said, on Únor 26, 2009 at 12:53

  No, aspoň víte, proč má Eduard jako smajlík datla. Závorková hlavička pouze naznačuje zběsilost úderů 😉

 46. eduard said, on Únor 26, 2009 at 16:01

  -:)))))))) Fšem Vanilkám a (Witche…..bez Witchí?…o Witchích?… s Witchiemi?…) … čerodějkám. Co jsem Vám, Witch, krindapána usělal? S pozdravem datel éda- ťuky ťuk. -:)))

 47. Witch said, on Únor 26, 2009 at 17:02

  Já za to nemůžu, mně se prostě vždycky vybaví ten datel. Klofající trrrrrr, až se mu hlavička kmitá. Co máte proti datlíkům? Jsou to krásní ptáčci. A jsou slyšet. A jsou velmi užiteční. A někdy i schopně šplhnou tak, že z toho skutečně mají užitek 😉 teď zkusím, jestli Ondysova plkárna sežere spešl smajl :CRAZY:

 48. Witch said, on Únor 26, 2009 at 17:02

  Hm, tak neumí… Ale neva. Hezký den!

 49. vannilka said, on Únor 26, 2009 at 17:11

  Tak, a teď nevím, s kým mám vlastně souhlasit, budu si muset vyžádat souhlas v z vyšších míst :-)))

 50. eduard said, on Únor 26, 2009 at 22:46

  Witch
  Se bavime o voze a koze. Datel mi nevadí, svým způsobem mi dokonce lichotí- ohledně kadence třeba. Co se mě dotklo, byla Vaše záludnost, s kterou jste vybírala svůj nick a hlavním pletichářským kritériem bylo to, aby se případným nešťastným eduardům špatně skloňoval v množném čísle. I v jednotném je celkem kumšt připasovat vzor.
  Jo, a další nespravedlnost jsem objevil. Jste žena dvou tváří, viz výše. Taková,… chameleon. Jednou zelená, jednou modrá. Ha? -:)))

 51. Blue Monday said, on Únor 26, 2009 at 22:58

  vannilko, Váš mejl se mi vrací a já bych se Vám tak rád něčím pochlubil …. Dejte znova, ostatní dámy jsem už obsťastnil …
  Eduarde: co máte furt s těma datlema? Co na datle Váš psychoanalytik? Já vím za ty prachy nic moc… Ale Kdyby jste si potřeboval nějakýho střelit, mám tu pět i tři!

 52. eduard said, on Únor 26, 2009 at 23:04

  Víte, je mi to trochu žinantní, momentík, jdu se podívat, jestli už spí. …Jo, spí.
  Manželka má totiž strašně dlouhej nos, ale zapřísahám Vás, nikomu to neříkejte, a hlavně ne na těchto stránkách. Voni by se mně smáli, jak je znám.

 53. paula said, on Únor 27, 2009 at 01:38

  Edo – chudacku – vy tady dostavate za usi – co jste si to dovolil – vystoupit z davu a mit vlastni nazor !?!

 54. paula said, on Únor 27, 2009 at 01:49

  a ten pan nahore tady taky nema klapky na ocich a pripousti, planeta je kulata a mame tu par kontinentu a nekteri lidi jsou i schopny je i projet a pak ostrileny zkusenostma neplacou s davem nad kazdym hovnem protoze ho proste nevidi…… rozhled pratele, to je to co vam chybi – ten ja vam nedam , ikdyz se snazim – zkusenost je nesdelitelna.
  tu si musite odzit.
  a vanilko, presto ze drzite hubu a krok s davem, je mi lito, ze prochazite zivotni fazi : umirani. Je to nesmyslne bolestive. umrela mi cela rodina v jednom roce – vim o cem mluvim – uprimne lituju – nevedela jsem, ze uz chystate rakev – proto jsem si dovolila upozornit, ze existuji magicka mista,ktera leci.
  vzala jste to spatne – ostatne jako vsechno.
  je mi lito lidi- ale je s vami fakt tezka domluva, kdyz si nevidite pres spicku nosu.
  a klidne se do me puste – do toho, politicti diskuteri co vlastne ani nemaji radi politiku.

 55. Witch said, on Únor 27, 2009 at 06:37

  Milý Eduarde, díky několika adresám jsem si poťouchle vyzkoušela, jak bych vypadala tak či onak. Celkem by se tu daly najít obrázky tři 🙂 A Witch to zároveň vyrovnává, neb se neskloňuje. Ale ta snaha byla miloučká 😉 Ještě jednou dík za Eminku. Je slaďounká

 56. Witch said, on Únor 27, 2009 at 06:46

  Ta Eminka patří k Blue Monday, na chvilku jsem něco řešila a dokončila psaní stručněji a bez nového oslovení. Tak se nikdo neděste 😉

 57. vannilka said, on Únor 27, 2009 at 07:03

  BM- to divné, takže znova: vanilka.o@seznam.cz, a chlubte se, jsem strašně zvědavá 🙂

  Eduard: to jsem nevěděla, že se nakonec ta proradná Bosana z Werichových Tří veteránů provdala :-))))

 58. vannilka said, on Únor 27, 2009 at 07:07

  witch došlo mi nebojte, mě děsí jen blbci 😉

 59. vannilka said, on Únor 28, 2009 at 09:22

  Paula: čtu vás znova a nevěřím, Vy mne znáte? Odkud?!.. jakobych náhle slyšela ozvěnu toho, co byste mu podepsala i třetí světovou válku. Nelíbí se mi, že máte lidi za naivní privitivy a zřejmě Vás dráždíme jako směšní. Můžete nás obviňovat z čeho chcete, jste svobodná. Jenže ne každému, kdo prošel bolestně světem, nebo odešel bos do Indie, se proto otevřely dveře ke všem pravdám. Jakým? Co je Pravda?…právě proto, že je minulá zkušenost nesdělitelná, musíte s ní zůstat sama a vyrovnat se sní taky sama. Můžete ji odmítat, zběhnout k čemu a kam chcete…ale bez vyrovnání v sobě samé před ní neutečete… ani do Mexika. Když to neuděláte, budete trpět zvláštní nemocí, která Vás od lidí vzdaluje, z rozporu mezi zneuznáváním lidské solidarity, kterou naopak tolik potřebujete, neroste nic jiného, než vysoká mříž. Ne s námi, to s Vámi je těžká domluva.

 60. moznaprijdeijxd said, on Březen 1, 2009 at 13:27

  Dík za další znamení Slunce tentokrát ve Lvu. 🙂

 61. vannilka said, on Březen 2, 2009 at 07:51

  Je to sranda, VO, a doufám, že je to tak i čteno 😀 Jinak by to ztratilo smysl. Nakonec si stejně nějakého rády vybereme. A nebo on, přece nás nenechá jinému šimpazovi! 😀

 62. Witch said, on Březen 2, 2009 at 07:56

  Na to bych nespoléhala. Jsou provokatéři, co by toho šimpanze přivedli a řekli: Tak, a teď jsem na tebe zvědavej… 😉

 63. vannilka said, on Březen 2, 2009 at 08:02

  😀 :_D :_D

 64. vannilka said, on Březen 2, 2009 at 08:03

  tak ještě jednou :-D…úplně jste mě rozbila 😀

 65. Viva said, on Březen 2, 2009 at 08:12

  Vannilko, taky jste mě dostala 🙂 Pro změnu vyjmenovanými hérečkami. Seřadila jste za sebe Lorenovou a Jonesovou a jak jsem to tak rychle četla, koukám: Lorenka má tak blízký vztah k České republice, že má na webu koncovku CZ??? Při druhém pohledu jsem zjistila, že jí ke koncovce pomohla Catherine Zeta-Jones 🙂

 66. vannilka said, on Březen 2, 2009 at 08:49

  :-D..já zas rychle píšu Vivo :-)))…mohlo by se stát, dělám chyby a text bývá vetšinou vélmi neučesaný, žádné odstavce chjo…chtělo by to nějakou pomádu, nebo plivnout, blíznout a trochu uhladit patku, prostě šlendryán, jde o čas a musím odbíhat, takže prosím všechny o milost :-))

 67. vannilka said, on Březen 2, 2009 at 08:56

  Přátelé, nějaké den tu nebudu, po dvou odkladech mě snad konečně zítra odooperujou, nic velkého, celkem drobnost, a jestli ne, tak příště už vážně půjdu k veterináři! :-D..tak mi tu dejte na sebe pozor…:-)

 68. Viva said, on Březen 2, 2009 at 09:00

  Držím Vám, Vannilko, pěsti, ať všechno dobře dopadne 🙂 Pokud byste objevila nějaké šikovné náhradní díly, dejte vědět 🙂

 69. eduard said, on Březen 2, 2009 at 09:33

  vannilka
  Brzo se nám vraťte. Kdyby bylo nejhůř, několik dobrých veterinářů znám. Chodím jen k nim. Jsou příjemní, odborně zdatní, rychlí a nečeká se tam. -:)))

 70. Witch said, on Březen 2, 2009 at 10:26

  Vannilko, jste první, tak jděte příkladem a dobrým k tomu. Budu na Vás myslet a jako bonusek na tišení nervozity přikládám jeden zásadní fakt: Nejdete do Chebu! Už to samo je báječná věc! 😉

 71. oldwomen said, on Březen 2, 2009 at 10:47

  Vannilko, držím oba palce. Kdyby jste byla nespokojená, můj spádový veterinář je skvělý a šije jak pámbu. Nezůstavají po zákrocích viditelné jizvy. Již jsem s ním domluvená, že další tržnou ránu na mých končetinách léčí on. Přerovští chirurgové jsou na steh líná čuňata. Málem bych zapomněla. A navíc je to pohledný chytrý chlapec přesně naší krevní i věkové skupiny

 72. Blue Monday said, on Březen 2, 2009 at 12:06

  S tím veterinářem potvrzuju! Mám dva kamarády, jezdí ke mně na zvířata, jeden má dokonce i EKG v búku. Nakonec jsme se shodli, že dobytek jako dobytek, akorát se mění dávkování. 🙂 Pro vannillku: máte toho mejla zakletýho, prostě to nejde. Nebo jsem já takovej dřevák, což je docela klidně možný.

 73. vannilka said, on Březen 2, 2009 at 13:53

  Tak přátelé, fidlátka sbalená a mockrát děkuju za palce!
  viva: vivo, nevím, nevím…no, ale kdyby se vám hodila jedna uštvaná štítnice, co maká jako otrok, řeknu chirurgovi Jaroškovi, ať ji nepochová a strčí k ledu, ale rozmýšlejte dobře, je krize a bude hůř, tahle s odpuštěním žere jako zájezd, i když… jestli potřebujete zhubnout, nebo dokonce vypadat jako dnešní anorektické modelky, doporučuju právě tu mou mrchu, naprosto spolehlivá :-))
  Witch: v Chebu je krematorium? :-))..ne, jdu do Střešovic, už se tam nesalutuje :-))
  OW, Eda: viďte! veterináři jsou stejně bájo, u nás je nějakej Jarda z Boleslavi a protože oba milujeme knížky, už nevíme která je čí, já zas chodila do Boleslavi do školy a vyprávíme si zážitky, on má vždycky neuvěřitelně unikátní a vypráví i ty dnešní o „holkách“, mezi náma je pěkný číslo, jeho žena naopak studený čumáček jak se říká, „typická“ manažerka a kluky mu nechává na krku, často je má v ordinaci a kluci pomáhají jako diví. Jen se někdy trochu ošívám kvůli plné čekárně a z obav, aby pro samé zážitky nepíchl kočkám něco pro psy…no, zatím neštěkají…
  BM: mail je o kousek výš, možná děláte v něčem chybku nevím..tečka nebo tak něco?, jiné maily mi chodí, takže zašprcnutý není, tak uvidíte… no jasně, že je to tak, vemte třeba prase, je celé my, dá se z něj do nás ledasco i transplantovat …akorát že má trochu jinou vizáž… jiné mimikry :-)))

  *Admin: Blahopřeju, dnes je voňavá na samém vrcholu top návštěvnosti příspěvků, a přeju hodně štěstí v nejbližších dnech, děkuji za finanční podporu ve prospěch uměleckých aktivit i tohoto blogu a MLASK!

 74. Blue Monday said, on Březen 6, 2009 at 21:52

  Vannilkóó, kde jste? Jestli chcete udělat srandu a BAF, tak už to prosím udělejte …
  *Admin: Vannilka je v současné době bez spojení, protože leží v nemocnici po plánované operaci a cítí se dobře.

 75. Witch said, on Březen 9, 2009 at 19:06

  Díky, Admine! Ten stav poté mi dělal starosti, kolem jsou blbé příklady z praxe. No, já vím, že není v péči našeho zdejšího řeznictva, ale stejně…

 76. Blue Monday said, on Březen 9, 2009 at 20:18

  Dík, V.O. A hele, nejste Vy v civilu takovej bělovlasej, bělovousej starší pán, které se courá po obláčcích obklopenej anjelama? Vy víte úplně všechno! 🙂
  *Admin: Cha, cha, cha! Kdybych věděl všechno, byl bych pouhej břídil, musím vědět víc, a proto na mě občas hoděj kazajku s dlouhým rukávem a zauzlují konce, abych si alespoň trochu odpočinul! :)))))))))))

 77. vannilka said, on Březen 12, 2009 at 07:55

  Vážení přátelé a především milí starostliví witch a BM: hlásím příchod a doufám, že se za mé nepřítomnosti nic zvláštního nestalo. Celý pobyt byl velmi příjemný. Všude profík vedle profíka mluvící veskrze člověčí řečí a vůbec velmi milé šaržstvo všude kam jsem strčila nos. Všude se i málem salutovalo spíš pacientům a bez toho, aniž by ti hlásili čí jsou nebo nejsou známí. Obzvláště bych pak vyzdvihla mě neznámou novinku, totiž mnohahodinovou inhalaci kyslíku na JIP, pročemž jsem ráno se zaťatýma nehtama do futra za nic nechtěla tu blaženou místnost opustit. Dále pak vyhlídku na celá břevnovská panoramata s přilehlým Strahovem i Petřínem rovnou z postele. Naopak potlačuji vzpomínku na jeden vyjímečně nevydařený oběd, co chutnal spíš jako narychlo uvařený sysel. Mezi pacienty i personálem se to tradičně hemžilo materiálem na povídky. Witch, po delší době jsem zase jako rybka a stihl mě pouhý jeden jediný steh (i když trochu delší a s mnoha modřinama a taky jsem dva dny nemluvila, jak byly hlasivky oteklé), cítím se zase na dvacet, takže si teďkonc dělám starosti, co po rekonvalescenci vlastně s tím? Že si s tím už nějak poradím?…no to víte že ano! 😀

 78. Witch said, on Březen 12, 2009 at 08:00

  Milá Vannilko, protože vypadáte na třicet a elánu máte zhruba tolik, tak to nějak s pocity a kalendářem zprůměrujte a co vyjde, to žijte 🙂 On by Vám ten kalendářní už dřív nevěřil naprosto nikdo… Vítejte v „civilu“ a ať se dál daří!

 79. vannilka said, on Březen 12, 2009 at 08:00

  Díky admonovi za info pro přátele a přeju prima den 🙂

 80. vannilka said, on Březen 12, 2009 at 08:06

  Díky za milé přivítání witch 🙂 a s elánem máte pravdu, takže si klidně někdo přiďte a neříkejte dvakrát, dám kolik budete potřebovat, šetřit nemusím právě proto, že jsem neztratila občanku 😀

 81. Witch said, on Březen 12, 2009 at 08:17

  Jen s tou občankou moc nemávejte. Kdysi jsem bydlela o patro výš, než dáma, ketrá si v občance přepsala desetiletí narození. Byla to dceruška „kohosi“ v okresním formátu a její mladší 3. manžel prostě nevěřil, že nemá manželku o tolik starší 😉 No a když mu porodila robě, tak byli namydlení i ti, kdo mávali nějakými fotkami s datem. Tvrdil, že po čtyřicítce už ženská prostě děcko mít nemůže a basta. Což není návod k tr.č., občanky jsou již jiné 😉

 82. Jura, sedlák said, on Březen 12, 2009 at 09:57

  Vanilko, nikdy jsem netušil, že po celkové plastice a liposukci zbude jen jeden steh. I když, počkejte, snad, kdyby Vás stahovali z kůže… pak by to na hlavě, pokud dorostou vlasy, ani nebylo vidět… :-))

 83. eduard said, on Březen 12, 2009 at 10:00

  vannilka
  Hezký den. -:)))
  Sedlák
  Že Vy jste včera zase koukal na Plastickou chirurgii, to já poznám. -:)))

 84. vannilka said, on Březen 12, 2009 at 10:10

  jura: :-D..no, a Vy abyste hned všechno nevykecal 😀
  eduard: nápodobně! …večer jsem viděla shodou okolností Kramplovou po plastice a po pravdě jsem rozdíl nějak nezahlédla, ba naopak obvaz měla pod bradou aby ji nespadli uši a tak vypadala spíš jako starožitná Perchta z Rožumberka :-D…hm…a pak se dívejte na televizi, kdyby dávali normální porno, nebude to zdaleka tak hambaté, jako podobné „zajímavosti“ ze života našich herců :-))))

 85. oldwomen said, on Březen 12, 2009 at 11:04

  Dobrý den, Vannilko. Vítejte zpět. Předpokládám, že zásah na štítné žláze Vám nerozhodí apetit a pak ty důsledky…
  Kvituji s nadšením, že jste neztratila humor, elán a že jste načerpala nová témata na kuchřské experimenty a povídky.
  Sedláku, měl by jste se omluvit. Vaše glosa byle nehumorná a fuj.

 86. Jura, sedlák said, on Březen 12, 2009 at 12:04

  Omlouvám se, OW, můj humor je určitě někdy nesnesitelný, ale jak jsem Vanilku správně odhadl, unesla to. Jinak, manželka podstoupila stejnou operaci a poměrně dost jsme si to užili… Výslekem nakonec bylo, že jsem jí koupil širší zlatý řetízek, který k té jizvě načisto pasuje. Samozřjmě, že né jak na krávu. Vanilce bych se omluvil, jen pokud by se jí to opravdu dotklo a to nepředpokládám. 🙂 Na Chirurgy se nedívám, Edo. Co jste to za chlapa, když nevíte, že včera Barcelóna rozdrtila Lyón v lize mistrů. Fantazie!!

 87. eduard said, on Březen 12, 2009 at 12:17

  No jo, hokej. -:)))

 88. Witch said, on Březen 12, 2009 at 12:45

  Edoušku, Vy jedno zlobidlo 😉

 89. eduard said, on Březen 12, 2009 at 13:11

  Witch
  Já vím, zkoušel jsem Juru, co je schopen unést. -:)))

 90. Pivoš said, on Březen 12, 2009 at 13:14

  Juro, ignorujte sportovního analfabeta 🙂
  Mě hlavně těší, že jdou dál fšechny englický teamy. I když ty Dělostřelcí to měli vo fous !

 91. Jura, sedlák said, on Březen 12, 2009 at 13:15

  Ano, eduarde, maskovat neznalost a nedostatek kulturnosti nekulností ještě větší, je pouze pokusem o ftip… Špatný!!! 🙂 Předpokládám, že ani nevíte, že shodou okolností jede současně i „plejof“ v hokeji a Vítkovice vedou na tím namachrovaným Růžičků už 3:1!!! 🙂

 92. eduard said, on Březen 12, 2009 at 13:18

  Jo, sleduju. Jak to vidíte s Kometou? Že by už?

 93. Pivoš said, on Březen 12, 2009 at 13:22

  Áá, Juro, teď se mi teprv začínáte tento – pozdávat. Nevim sice komu fandíte, ale kdo řekne „namachrovanej Růža“ tak nemůže bejt špatnej člověk 🙂

 94. Jura, sedlák said, on Březen 12, 2009 at 13:29

  Pivošu, (časováno podle vzoru mlhoš), mne ten „anglický“ fotbal až tak moc nebere. Asi víte sám, proč píšu anglický v uvozovkách. Je to povětšinou silový, atletický fotbal, plný opravdu tvrdých zákroků, které jsou většinou až na samé hranici a často i za ní. Ale je pravda, že je tam i spousta vynikajících fotbalistů. Barcelona se mi včera líbila víc. Doufám, že letos vyhraje. Edo, váš humor je opravdu ještě drsnější, než to co jsem vytáhl na chudinku Vanilku, ale protentokrát na omluvě netrvám, byť bych mohl mluvit o slabším náběhu na infarkt. 🙂

 95. Jura, sedlák said, on Březen 12, 2009 at 13:43

  Sakra, to je téma… Hoši, mosím makat, tož enom narychlo: Edo, Kometa je fenomén, ale nevím, nevím… Ta kvalita tam zas až taková není, i když bych jí to přál. A k tomu Růžičkovi. Stejně, jako ho nemám rád jako trenéra Slavie, včetně jeho mnohdy velkohubých řečí, musím uznat, že své práci rozumí a dělá ji dobře. Dokonce si myslím, že jako trenér repre je i lepší, než jeho předchůdce. Ale při své kritice Hadamčika zapomínal na to, že zlatá Naganská generace je v prdeli a mladí jsou lepším průměrem. Ale já hokej až tak moc podrobně nesleduju. Byl jsem namlsaný atmosvérou kolem generace Holíků, Golonky, Suchého, Dzurily, Holečka, Mikoláše a později i Martince s Novákem a Šťastným, Novým, Edou Novákem… No, bylo jich moc. Teď už v tom necítím ten náboj… Tož se tu mějte. Vanilko, pardón, že Vám to tu zasíráme nekulturní zábavou pro lůzry… 🙂

 96. vannilka said, on Březen 12, 2009 at 17:32

  ježíšmarjá witch ..přepisovat občanku…to je taky hodně silný kafe, naštěstí rači capuccino…ne že bych neměla jednu lovestory se zajícem (resp. byl to Lev :-))), pět let mě dobýval a musím poctivě napsat, že to byla jedna z mála skvělých zkušeností s chlapama a taky že jsem si ji náležitě užívala, jenže co ten věkový rozdíl!… prostě byl a tak jsem si to určitě nepředstavovala, chodit po ulici jakoby se synem?… nikdy, říkejte tomu klidně předsudky, ale ne, když vůbec, tak normálního dědka, jenže ty zas neskutečně strašlivě zlobí a vůbec mají jenom samý vlastnosti rovnou na zabití :-))). Jo, příroda se obecně chová naprosto nevyzpytatelně a nikdy nevíte co se jí můře jedné zamane, to mi povídejte :-))), tam kde má dávat nedá nic a jindy zas zapomene dát vymřít rovnou celému druhu.
  No a láska? …ta už vůbec postrádá logiku. A rozchody? ptáte se snad proč..neptejte se na to, žádné proč prostě není….toť má celoživotní zkušenost v kostce 🙂

 97. vannilka said, on Březen 12, 2009 at 17:44

  Dobrý den oldwomen..moc ráda Vás zase vidím :-)….co vidím… čtu !!! snad to od Jury na Vás zapůsobilo hůř, na mě jen jako humor od chlapů, které znám a mám je ráda :-)…někdy mám s chlapským humorem taky problém a nakonec vylítnu, a to už je co říct…je prostě tak jiný viďte…:-)

 98. vannilka said, on Březen 12, 2009 at 17:57

  Juro doufám že jste paní řetízek koupil, je zaskloužený 🙂 Když jsem odcházela, taky mi propouštějící vysvětloval cosi k řetízku, jenže na řeči a šmuk mě nikde nedostanou, mě potěší hlavně výsledek… a ten je nade všecko 🙂

 99. Blue Monday said, on Březen 12, 2009 at 20:16

  Vannilko, zdravím Vás přeju dobrej večír! Proboha, to už ani sysla neuměj ve špitále pořádně uvařit? Kam ten svět spěje …. Sysel se vaří v županu, to každej ví! A syslová v peří, tak jak se utrhne se stromu!

 100. oldwomen said, on Březen 12, 2009 at 20:18

  oh, asi jsem už citlivější… Nějak jsem na lačno nestrávila liposukci. Zejména, když jsté prozradila, že se na Vás porucha projevovala zrychleným metabolismem. A plastika k fotce taky nešla. Budu si muset dopřát dovolenou mezi živými lidmi. Jsem už celkem dlouho ve styku jen s těmi virtuálními.

 101. Jura, sedlák said, on Březen 12, 2009 at 23:39

  Já si, Vanilko a OW, dost často pomáhám ve vážných chvílích tím, že si z nich prostě udělám prdel. S prominutím. Nezamněňovat, prosím s tím, že bych se jim chtěl nějak vysmívat. Manželka si, dle mého názoru, řetízek zaslouží. Dle názoru našich společných známých, si za těch skoro pětadvacet společných let, zaslouží svatozář.

 102. vannilka said, on Březen 13, 2009 at 08:12

  BM: :-)) nevím kam tohle všechno povede, ano prosím, považte: v a ř e n ý! 😀

  OW: jít se 49 kg na liposukci by bylo fakt zvrácené :-)), škoda brát si dovolenou oldwomen, i když jedině nevirtuální život je až teprve plnohodnotný – máte pravdu, tak moc vážně to neberte, pche mužský nás stejně příliš nečtou, mužskej vnímá dobře v podstatě jenom sebe a potom slečnu, co má blonďatou barvu, vycpaná prsa a neustále ho obskakuje ;-)))

  Juro, taky si tak pomáhám jasné a nezaměňuju, výsměch poznám a Vy to rozhodně nejste, ostatně to mám napsané v jiném profilu podobně: “ …naslouchat druhým, znamená uslyšet i něco o sobě. Neberte sami sebe moc vážně, ale pozor, umět se smát sám sobě neznamená vždy smiřovat se s výsměchem od druhých. Když příliš dlouho nasloucháte blbcům, můžete začít špatně vnímat“…a takhle nějak to myslím je.
  Páni 25, úctyhodné dílo a klobouk dolů :-), jak se chystáte na oslavu? Už máte dárek?

 103. Jura, sedlák said, on Březen 14, 2009 at 19:20

  Vanilko, bude to koncem měsíce přesně třiadvacet let. Vydržet se to dalo celkem bez problémů. Manželka si během manželství se mnou pořídila tři děti a ještě jsme měli každý nějaké z dřívějška. Takže ona spoléhala na moji příslovečnou zodpovědnost a já na to, že by to sama se čtyřmi dětmi asi těžko zvládala… Vlastně, co to kecám, láska!!, to je to pravé slovo, že ano… 🙂 Naštěstí to, co se v médiích všeobecně deklaruje jako láska, nikdy nepřevážilo zdravý rozum. 🙂 Takže na vymýšlení dárku mám ještě dva roky čas. Ale pokud by to klaplo, tak bych to viděl na nějakou delší dovolenou. Krásné by bylo putování po Itálii ve stopách našich rodinných dovolených. Bez děcek, jen takovou pohodovku se spoustou nostalgie a krásných vzpomínek, hospůdky, noční procházky městem, historická centra a samozřejmě i trocha toho moře…Ale na to bychom potřebovali alespoň dva měsíce a všechno by se muselo dařit alespoň stejně jako dosud. No a pak i to zdraví, že ano…

 104. vannilka said, on Březen 16, 2009 at 17:48

  Ono je fuk jak tomu říkáme, lásky je moc druhů a poddruhů a zárohů…a vůbec..copak ta jde škatulkovat? že paní pěkně pozdravuju a má úcta oběma ;-), děti jsou opravdu požehnání, co si budeme povídat, je to hrůza jak se dycky tam uvnitř dojmu, úplně mě to nafoukne jak holuba a bublám, parchanti mizerný, vždyť to znáte :-))) chacha…dva roky, parádní náskok, dalo by se ušetřit na takovou dovču i v krizi, záleží jak nároční jste a středomoří je vždycky na jistotu, dva měsíce je velká dávka, skoro si myslím až moc, zvládne to paní bez děcek a rodiny tak dlouho?

 105. Blue Monday said, on Březen 16, 2009 at 17:59

  Dobrý den, omlouvám se, že Vám a Jurovi, s. lezu do hovoru, ale jak jsem si tak čet (a moc se mi to líbilo, já holt nejsem rodinnej typ, spíš takovej morousatej netopejr asociální), tak jsem se podíval na ty vaše podobenky a musel jsem se strašně smát, máte oba snad ty nejvzteklejší a nejnasr… tváře tady! 🙂 Tak mě ten kontrast úplně srovnal se zemí! 😉

 106. eduard said, on Březen 16, 2009 at 18:08

  BM
  -:)))

 107. vannilka said, on Březen 17, 2009 at 12:28

  MB a Eduard: :-D…taky mám strašnou fantazii…takže to jede dál a představuju si, jak má moje ikonka kolem krku ještě ty dva „hranostaje“ co mám doma, světla a stíny při úplňku, smyčce z Hitchocka, pohybující se dýku tam a zpátky a v kapse do zálohy ranec cyankáli, hotová Lucrezia Borgia 😀

 108. Jura, sedlák said, on Březen 17, 2009 at 13:52

  Díky za pozdravy, které jistě vyřídím, vanilko. Já si tak občas sním o cestě obytným autem, ale ne moc velkým, jen na přespání, po Evropě. Moc mne láká Španělsko a Portugalsko, taky Francie, Švýcarsko a sever. Hlavně Norsko, samozřejmě. Tu Itálii zmiňuji hlavně proto, že jsem tam víc jak půl roku dělal brzy po revoluci. Ještě když jsem vydělávál víc jak 2 milióny lir měsíčně. Jako „gasarbaitr“, samozřejmě. Poblíž jezer Garde a Iseo. A snil jsem, šetřa každou liru, jak tam někdy zajedeme všichni. Projel jsem s chlapama stopětkou celé okolí a stavili jsme se i na Ligurském pobřeží a v Benátkách. Nejvíc jsem obhlížel ty cukrárny na nábřeží se spoustou zmrzliny a míchaným ovocem. Sen jsme si splnili. V neděli odpoledne jsme si tři hodiny prohlíželi videa s našich dovolených, kdy děcka byly roztomilá, manželka štíhlá, jen já se změnil k lepšímu… 🙂 Za těch třináct let jsme tu Itálii projeli od Marmolady v Dolomitech až po jižní pobřeží Sicílie. Dá se říct, že je to naše srdeční záležitost. Děti už jsou velké až moc a tomu nejmladšímu, šestnáctiletému, uděláme největší radost, když vypadneme z baráku. To jsem se zase rozkecal. BM, u mne je „ksicht“ celkem výstižný. Když se naseru, stačí opravdu většinou jenom pohled na eliminaci nepřítele!:-) Bohužel, sem tam jsem se neudržel a eliminoval občas i své blízké, což někdy byla chyba… Ale tady, v této virtuální hospodě, to opravdu nehrozí.

 109. vannilka said, on Březen 18, 2009 at 08:43

  Tak to jste můj člověk, i mě tohle láká, i když už jen po ČR, a vůbec úplně nej můj sen by byla maringotka s koňma tak na tři měsíce, což je dneska utopie, ale auto by bylo taky dobrý no jéje.
  Juro, jestli jste náhodou neviděl Itálii z vršků švýcarských kopců u Lugana, tak se zajeďte podívat i tam, výhled pro Bohy a stojí za to, dohlédnete tu náhlou propastnou italskou placku až do Milána, nehledě na spanilou hlubokou krásu tamních jezer, máte všechno jako na dlani, stojí za to i Francie a její Korsika. Viďte! na Sicílii existujou místa, jakoby tam nikdy nevstoupil člověčí hnát a v zapomenutých vesničkách dostanete najíst málem za pusu, Malta -ta se nezdá, je prošpikovaná nabušenou historií až z neolitu, jojo tam má VO velkou konkurenci v podobě obrovskýho neolitického falusu :-D, Španělsko- nevynechte Alhambru, Norsko není autem vůbec daleko a jestli toužíte po dobrodružství na běžkách a nebojíte se zimy vlků nic, úplně na severu uvidíte polární záři, budete-li mít štěstí, Dánsko je roztomilý na každý způsob, lidi pořád vysmátý a dost Čechů, akorát ta totální placka. Vlastně 3/4 Evropy jsem slítala s neoprenem, takže žádné hotely a busy typu nalevo napravo vidíte. Většinou stan a širák 🙂 To už není nic pro Vás a já už to mám taky za sebou.

  Nakonec musím napsat ještě o milém překvapení pro mě, o tom, jak píšete, že jste udělal nějakou chybu, víte, tohle se od chlapa moc často neslyší, takže přece jen existujete 🙂

 110. Jura, sedlák said, on Březen 18, 2009 at 09:45

  V Luganu jsme byli také. Město na jezeře je nádherné. Stopětku jsme hnali i přes Passo de Bernina až do Sv. Mořice. Celníci ve Švýcarsku se podivovali, kdeže má to auto motor…Ty štreky jsme jezdili vždy se dvěma flaškama vody a otevřeným víčkem od chladiče a vždy když vyvřel motor, tak jsme ji do chladiče dolévali a znovu u horských bystřin nádoby doplňovali. Jezdili jsme sice k moři, ale autem jsme zajížděli mimo turistická střediska a Sicílii jsme jeli třikrát napříč. A ta atmosféra je nepopsatelná. Člověk si připadá jak ve starém filmu. S těmi koňmi jsme na tom taky podobně. Já to mám naplánované na důchod, ale koně jsou strašně pomalé. Nevím, jestli mi zbývá ještě dost času… 🙂 Koně jsme totiž měli doma až do mých dvaceti let. Vynikající na takový puťák je horské kolo… Jen blázen si o sobě může myslet, že nedělá chyby. Chyby z neznalosti, z nedostatku zkušeností a třeba informací, ty se dají ještě omluvit. Ovšem pak jsou chyby, které udělá člověk třeba v afektu, nebo proto, že si ty informace nezískal i když mohl. Potom s jakési pýchy a egoismu. Nejhorší je, když, byť neúmyslně, člověk někomu ublíží a náprava je těžká a mnohdy i nemožná. Pokora, pravda a zodpovědnost jsou pro mne nejdůležitěší hodnoty. Ale tata vždycky říkávál… každý kůň má devětadevadesát chyb, ale kde je člověk, tam je chyba!! Ke zpovědi sice nechodím, ale skoro každý večer než usnu prosím všechny, komu jsem ublížil, za odpuštění.

 111. vannilka said, on Březen 18, 2009 at 15:07

  Věřím Vám Juro úplně všechno, jako bych to viděla :-D…švýcarští celníci se vůbec pořád a všude něčemu diví, nejhorší pořízení s nima bylo po Černobylu…no jasně, ještě že jsou všude ty „vásrfály“ a chladí se co :-D, tam snad heká každý, jo celé Ticino je úžasné, koukám že máme oba podobné vzpomínky i touhy, teď jen esli to všechno ještě postíháme dál viďte, ono to chce taky trochu toho štěstí. Jsem napůl jihočeška z tátovy strany, kam srdcem a ještě jeskyňářskou základnou, pořád patřím, takže bych jč vzala povozem jako výchozí, páni to byla paráda, objela bych vlast svou jedinou a pak skončila zase v Písku, a víte co, pošlu semka rovnou nějakou tu sérku náladových fotek JČ, z mých fototoulek někdy dva roky z5, věnováno Vám, i když samo pro všechny, páč Vy jste mě právě inspiroval ke každovečerní motlibě, díky, Juro, to jsem si vzala fakt k srdci a beru vděčně za své, snad mi bude odpuštěno stejně, jak odpouštím sama. Mno, a mámě už nějak opatrně sdělím, že na andělíčku můj strážníčku jsem trochu velká 😉 (jinak dělám i makro, kdyby jste čekal jen typickou komerci, tu zas tak moc nee 🙂

 112. Pivoš said, on Březen 18, 2009 at 15:25

  Jéé Vannilko, vy jste Písecká ? My tam kousek jezdíme na letní byt už několik generací – co vím tak už praděda, tedy min. 100 let zpátky. A Písek v posledních letech docela prokoukl – třeba ta Sladovna, nádhera. Máme tam kamarády, naposledy jsme tam byli na podzim, bylo hnusně a už trošku sníh – ale kamennej most lehce bíle poprášenej a ve vodě se zrcadlící lampy, móc hezký. Mohl bych sem taky poslat pár fotek (ale jen z mobilu).

 113. vannilka said, on Březen 18, 2009 at 15:56

  jojo, jsem písecká točičtová, babi s dědou bydleli zrovínka hnedka za mostem dole, tuším druhý barák od rohu, momentálně je tam po něm nezastavěná plocha, takže to lehce poznáte, a zázvorová limča dole na náměstí, chodili jste taky? už ji nemají tydýti jedni, chjo, ta byla panečku! jo prokoukl, ještě tam mám tetu a strýce, ve Lnářích hrob, odtud byl přímo děda :-)…kam jezdíte?

 114. Pivoš said, on Březen 18, 2009 at 16:36

  Tam kde hrajeme každej rok s mančaftem nohejbalovej turnaj – Mikoláš Aleš, Matěj Kopecký, Naši furianti…
  Zázvorová limča mě nějak minula – my tam taky jeli vždycky jednou – dvakrát za prázdniny. A jako dítě jsem byl spíš na zmrzky 🙂

 115. vannilka said, on Březen 18, 2009 at 16:51

  hmm…zato ten Platan se jim dvakrát nepoved co

 116. vannilka said, on Březen 19, 2009 at 19:24

  K té dovolené… jsem si vzpoměla na jeden židovský, snad neurazí 😀

  Šéf: „A na jak dlouho by chtěli dovolenou na tu jejich svatební cestu?“
  Příručí: „Pane šéf … no, já nevím … já totiž … vědí, ono … a na jak dlouho
  by mysleli?“
  Šéf: „Vím já? Copak jsem viděl jejich nevěstu?“

 117. moznaprijdeijxd said, on Duben 2, 2009 at 21:02

  Voňavá, máte tam Váhy. 😀

 118. vannilka said, on Duben 3, 2009 at 08:18

  Děkuju admine, ty jsou taky na zabití :-))))…už tak se mnou nemluví ani patník, ale když to nakonec všecko sečtete, na zabití budu já a to hned dvanáckrát, přežít to žádném případě nemůžu, hm…nějak tuším, že to budou Ryby, ty jsou poslední 😀

 119. Witch said, on Duben 3, 2009 at 09:26

  Vannilko, Vannilko, jen se pochlubet, co jste měla s mým panenským bráchou?! Jak mám něco dělat, když mi na to očko sklouzlo a huba se chechtá? Vypadám jak nepříčetná 😉

 120. vannilka said, on Duben 3, 2009 at 11:17

  Ani nevíte jakou jste mi, witch, udělala s tou „hubou“ radost, vlastně mimo jiné 😉 díky 😀

 121. moznaprijdeijxd said, on Duben 15, 2009 at 18:02

  Voňavá, máte ho tam se vší úctou, myslím Štíra! :))))))

 122. vannilka said, on Duben 16, 2009 at 09:45

  Dík „smraďochu“ :-))), jsem si to zase s gustem vychutnala, mňam…jen se tetelím slastí, jaká jsem mrcha! 😀

 123. Witch said, on Duben 16, 2009 at 10:15

  Vannilko, tohle jste perfektně rozjela! Akorát mám pocit, že Štíři šli mimo mne. A tak trochu nevím, zda mám litovat nebo se blaženě culit 😉

 124. Pivoš said, on Duben 16, 2009 at 10:20

  Jakožto štír protestuji 🙂 🙂 🙂
  Sakra, kde byly ty davy omdlévajících bab, když nestály frontu na mě ? A já blbec v mládí sportoval a četl knížky… (o:

 125. Witch said, on Duben 16, 2009 at 10:28

  Jen se nedělejte, Pivoši! Už naprosto chápu, jak je možné že jsem se tak odvázala při chvále snímku, kde jste v kraťasech! A všiml jste si, jak Vaše mužné chlupatky ocenilo a do nebes vynášelo všechno přítomné ženstvo? Jste holt zkázonosný i na dálku… 🙂 🙂
  Děláte si s námi, co chcete, a stačí k tomu jen pocucávání piva 🙂 Ten pohled stranou… Húúú, polévá mne horko….

 126. Pivoš said, on Duben 16, 2009 at 10:52

  Helejte Witch, vy lichometnice, jste eště horší než Ivana a to je co říct ! 😉
  Jen počkejte, já si vyfotim nohy v kraťasech zezadu, pěkně lejtka v detailu a vysokym rozlišení a vám se udělá nevolno z mejch křečáků ! A taky mám kulatý záda a plochý nohy a pět dioptrií a blbě slyšim na pravý ucho a velký uši taky mám a pivní pupek a … 🙂

 127. Witch said, on Duben 16, 2009 at 11:09

  Nezhoršujte to Pivoši a přestaňte s erotickým dusnem! Jste holt štír a já NORMÁLNĚ poněkud upjatá osoba 😉 Jen jsem se s drtivou upřímností doznala, že holt na mne štíři také fungují! Od vannilky to bylo moudré, varovat bezbranné a nepřipravené ženstvo. Probůh, vždyť účinkujete naprosto ničivě !

 128. eduard said, on Duben 16, 2009 at 11:21

  Jé, Pivoši, bomba, jste zlatej, nelítám v tom sám. A to jsem ještě ke všemu malej! A díky tomu mám proti Vám výhodu- křečáky o hodně kratší. Malej, tlustej, plešatej a celkově vééélikej fešák! V DDR se s tím dá obstojně žít, ale tady se lidi dost otáčejí. K Pondělkovi na sausfork si beru atombordel a plynovou masku, vymontuju filtry a prase budu žrát chobotem. -:))) Jo, a s ženskou, resp. ženskejma, jsme beran a bejčky. Když nejsem doma, tak to klape, že byste nevěřili. -:)))

 129. Pivoš said, on Duben 16, 2009 at 11:30

  Teda Edo, ty ženský jsou fakt divný… já se tady znectím jak můžu (a ani moc nepřeháním) a Witch prej „erotický dusno“ 🙂
  Esli chcete žít v Dederónsku, tak si musíte eště nechat narůst kníra jako Puhdysáci (o:
  A nevěřil !

 130. Witch said, on Duben 16, 2009 at 11:37

  Divný ženský… To je odměna za upřímnost! Přestávám vrkat, abyste věděl, Vy protivo! U Eduarda oceňuji taktní mlčení 🙂 Ovšem knír by nemusel být špatný, takový ten hodně dloóóóuhý… A nějaký fotky byste sem, Pivoši, zase mohl pověsit, co říkáte? 😉

 131. Pivoš said, on Duben 16, 2009 at 11:49

  Konečně jsem se těch ženskejch zbavil, my štíři to fakt nemáme lehký 🙂
  Myslíte fotky mejch nohou ???
  Mám připravenej další jihočeskej fotoseriál, akorát nemám dopsaný povídání (a po včerejšku zatím ještě nemám tu správnou náladu na jeho dokončení). Ale varuju předem, až to bude, bude to zas nekrvavý, neagresivní, dušičkuhladící a mírně optimistický 😉

 132. vannilka said, on Duben 16, 2009 at 12:49

  -)))…Pivoši, jste sice štír, to ano, jenže klasický (ke všemu paradoxně štírovsky věrný – evidentně milujete). Ne prevít a zlosyn světového formátu, o kterých tu řečním já. Takže za vaše klasické vlastnosti hluboký, citlivý a smyslný si dosaďte tajnůskářský, paranoidní a těžce úchylný – a máte prevíta jak vyšitého :-)))

  Milá witch, co to s Váma jenom je?, jste nějaká jiná, nebo se mi to zdá, žeby jarní vánek pocuchal Vaše vlasy a polední slunce přivíralo vlahý zrak? 😀

  Eduarde? no toto…i Vy? :-)))
  beran a štír?..přijměte můj úpřímný obdiv, tohle je nefalšovaná životní výzva a pokud jste spolu vydrželi, svědčí to o mimořádné kultuře vašeho vztahu

 133. Witch said, on Duben 16, 2009 at 13:04

  Co já, Vannilko? Jenom jste mne přiměla k zamyšlení, proč mne tehdy oslnily Pivošovy končetiny, když po chlapech nekoukám 😉 Já nic, já oběť nevinňoučká Vašeho deníku 🙂 🙂

 134. eywin said, on Duben 16, 2009 at 13:36

  Dobre odpoledne vsem!

  V Belgii uz od rana prsi, za chvilku to prijde i do stare vlasti. Zahradkari vsech kraju, teste se!

  Vanilko,
  Asi jste se prehlidla, Eda je beran a jeho zeny jsou bejci 🙂 A to je skvele, protoze ja jsem taktez beran a ma pani je taky bejk. Co mi k takove kombinaci muzete rict?

  Edo,
  Jen takova mala, interni otazecka. Vsak vite, ciste mezi nami berany, co maji za zeny bejky: Ehm ehm, jak casto ji skrtite a smykate po zemi??

 135. vannilka said, on Duben 16, 2009 at 13:54

  Obět…to je od Vás milé, witch 😉
  ————————————————–
  áha..tak oběť, vidím to jako ve filmu, witch: spokojená žena, podkolenky, skládaná sukénka, brýle a v neposlední řadě i hraná důvěra v to, že posedlost je parfém od Calvina Kleina?
  Vy jste ale rafinovaná!… 😀

 136. vannilka said, on Duben 16, 2009 at 14:02

  aha, eywine, já to četla jinak, totiž…že když v tom Eduard nelítá sám…jo asi budete pravdu
  býk je trochu „nudnější“ znamení, beran „hlučnější“, jojo to pasuje, vlastně pro to nemusíte moc dělat, no a to taky není moc dobře, vlastně si moc nevyberete, zato je to velká l legrace :-)))

 137. Jura, sedlák said, on Duben 16, 2009 at 14:25

  Vanilko, pro jistotu jsem se ještě jednou podíval na Vaše vykreslení berana výše a musím konstatovat, že jste narazila buďto na nějakou degenerovanou ovci či beraního brojlera. Protože všichni zde přítomní berani, pro něž je toto období obzvláště významným, víja svoje. Chyba je, samozřejmě, VŽDY na druhé straně! Ve své malosti většinou zamnějuje houževnatost za umíněnost, citlivou, romantickou duši za urážlivost, sebevědomí za sebestřednost a exihibicionismus a odvahu či schopnost rychlého rozhodnutí za nadutost a prchlivost! 🙂 A ti najrozumnější barani si dom pořídíja raka, takže není nutno nikým smýkat, protože stačí vytáhnout jeden ze svých významných pohledů. Něco na způsob mého zdejšího ksichtu. 🙂

 138. Jura, sedlák said, on Duben 16, 2009 at 14:30

  No teď jsem tomu dal. Ale snad každý myslící člověk ví, že ta malost bývá doménou vždy PARTNERŮ beranů. Takže bych jen doplnil, že občasnou roztržitost v návalu práce zamněňují s jejich tupostí… 🙂

 139. vannilka said, on Duben 16, 2009 at 16:38

  Šak jo Juro, šak pravdu díte svou a já svůj postoj napsala a vysvětlila už v záhlaví 😉
  …že totiž dělat si srandu z horoskopů je zábavná legrace, stačí špetka barvitosti a vtipu v horoskopu ne právě konvenčního :-)))
  ..pořídil jste si Račici? hm, jste pěkně mazaný, jen co je pravda! jojo, jsou to moc fajn holky ;-), ale která holka, prosím Vás pěkně, není hodná? jediná mrcha široko daleko jsem tu já 😀

 140. vannilka said, on Duben 16, 2009 at 16:43

  Nevím jestli malost, víc mi začal vadit, Juro, fenomén prudérie, zbabělosti a závisti. Tyhle vlastnosti obávám se snad nejvíc přispěly k budování totalitarismu v naší krásné zemi moravsko-české střediskové 🙂

 141. Pivoš said, on Duben 16, 2009 at 16:50

  Hele, vannilková, a co teda jako odbornice říkáte na spojení štír + rak ?
  A bacha na slova, jde o mě a mou drahou polovičku ! 😉

 142. vannilka said, on Duben 16, 2009 at 17:20

  Že to je, Pivoši, vůbec to nejlepší spojení…když už to chcete takhle na vážno a beze srandy, je to pro Vás poklad „bez práce“, važte si toho a hlídejte si to!, znáte to, co vypadá samozřejmě může právě na samozřejmost zajít…i když ve Vašem případě, jen horkotěžko 😉

 143. vannilka said, on Duben 16, 2009 at 17:27

  jo a k té odbornici…dejte pokoj Pivoši!
  býval to kdysi můj koníček a „sběr materiálu“ jsem opravdu neprováděla sama 😀

 144. von Rammstein said, on Duben 16, 2009 at 18:55

  A depa sou ryby? He?

 145. vannilka said, on Duben 16, 2009 at 19:15

  Na Rybácích se vyřádím úplně nakonec milý v.R ;-)…pokud jste Rybák, schytáte to taky, těšte se :-)))
  …jste poslední znamení, takže vlastně máte „zkušenost“ všech jedenácti předchozích, akorát máte blbý to, že když něco fakt zvoráte, musíte je znovu „přejet“ ještě jednou všech jedenáct
  …ale stejně Vám řeknu, že jste mě překvapil a nevycházím z údivu, zírám kolik „vody“ sem dneska přiteklo 🙂

 146. eduard said, on Duben 16, 2009 at 20:04

  Eywin a všichni -:))))))))))))))) Tady se mi líbí!

 147. Blue Monday said, on Duben 16, 2009 at 20:13

  Vannilko a co Vodnář a pes?

 148. von Rammstein said, on Duben 16, 2009 at 20:29

  Heh, a to mám přítulkyni Vodnici 🙂
  Ještě že na to nevěřím 🙂

 149. Blue Monday said, on Duben 16, 2009 at 20:56

  Jo, pro upřesnění, Vodnář jsem já, znamení temné a vlhké ….

 150. IvanaM said, on Duben 16, 2009 at 21:31

  Tady neni sama voda, Vannilko, prave se dostavil ohen – to jako ja. Jsem strelec. Vodni znameni me vzdycky vsecky tyranizuji, bleee :-(.

 151. 747 said, on Duben 17, 2009 at 21:53

  😀 tady taky štír! A doma mám rybu, heč! 😀

 152. Witch said, on Duben 17, 2009 at 22:10

  Jsem znamení, které v pohodě vyjde s mnoha 🙂 a někdy i se sebou 😉

 153. Pivoš said, on Duben 17, 2009 at 22:13

  747: já taky. Lososa v mrazáku 🙂

 154. oldwomen said, on Duben 17, 2009 at 22:14

  Vannilko, a co lvice a býk ?

 155. 747 said, on Duben 17, 2009 at 22:31

  Pivoši 😀 😀 :-D! To já mám v mrazáku ještě taky bejka! Berana pod zadkem, lva ve šrajtofli a pase, pannu v autě, váhu v kuchyni a Vodnáře na cestě….
  *Admin: Seven4seven, to je divný, že ještě nedorazil. Posílal jsem ho minulé pondělí! 😦

 156. Blue Monday said, on Duben 17, 2009 at 22:36

  Vannilko,
  a co opice a brus?
  Připadám si někdy na svém maloktraktoru Červeném trpaslíku jako opice na brusu …
  :-

 157. IvanaM said, on Duben 17, 2009 at 22:37

  fiha, tady se dnes v noci asi cosik deje….probiraji se tu pera, bejci, pak zase bejci, a pak taky pera….a ted jeste pribyl beran. Ze by jako Horecka Vlahe dubnove noci? Na gauci?….:-)

 158. Pivoš said, on Duben 17, 2009 at 22:43

  Ivanko, neprovokujte nebo vám pošlu svojí fotku v tangách a budete se hrůzou vodkopávat až do třech zmrzlejch! ;–)

 159. oldwomen said, on Duben 17, 2009 at 23:01

  Pivošku, ještě před usnutím… Tomu říkám hozená rukavice. Zvedám ji. Fotečka bude zepředu, zezadu či snad z obou profilů. A číslíčko identifikační bude?
  A nepřeceňujete svoji děsuplnost?
  Nám místo pohádek čítávali vzpomínky vietamských partyzánek a Pavku Korčagina. Po této masáži (jsme s Ivou vrstevnice a skorosousedky) nás nějaký latinskoamerický taneček nerozhodí.
  A definivně ovíněnou dobrou

 160. IvanaM said, on Duben 17, 2009 at 23:01

  tyyyyyy jo, tak to je slovo do pranice! A ze to neudelate, schvalne! Vsadime se? No nic, ja prestavam provokovat a jdu….to, nekam. (Do pubu, chvalabohu uz tu zrusili pred lety tu debilni policejni hodinu a toz ted je tak nejlepsi cas nekam skaknout, s partou, dobre sehranou, kdyz jsou borci pekne rozpiti a nehledi na vydaje ;-))) ).

 161. IvanaM said, on Duben 17, 2009 at 23:05

  Jejda, i OW se dnes rozjela, bez-vad-nyyy!!!! A ma recht, kurnik sopa toz to ne, tanga sem a latinsko-amerikanskej tanecek k temu! A fofrem nebo Vas mame za …co? Za chlapa co nema ani tanga..:-)..kurna, tady je dneska prdel….nic, padim, taxik uz pre troubi pred barakem a tentokrat me neveze do hokny ale k vinu. Super. Ahoj Tangomane 🙂

 162. Jura, sedlák said, on Duben 17, 2009 at 23:15

  Lvice a býk, to vidím špatně, OW. Řekl bych, že Vás čeká brzký rozchod. Hned jak se začne pořádně pást. 🙂

 163. Viva said, on Duben 17, 2009 at 23:19

  🙂 🙂 🙂

 164. oldwomen said, on Duben 17, 2009 at 23:25

  Ještě pořád nespím….
  Dobrá Sedláku, budu ho držet na úvaze a monodietě. Tak jak předchozích skoro dvacet let. Panebože, to je ale blbost. Lví tlapa a býčí pazneht… To zas bude sobota…..

 165. Pivoš said, on Duben 18, 2009 at 00:15

  Radši dobrou – a pro Ivanku, která už někde paří: manželské povinnosti se dají úspěšně plnit i na gauči 🙂 (když svišťata svorně zabraly letiště)

 166. IvanaM said, on Duben 18, 2009 at 02:45

  a tak zase jsem rano prvni, a vlastne, prvni sem byla vcera rano, ted sem posledni v noci a zaroven prvniiiiii rano….to sou tak veci. Kurna, ja mam za sebou skoro 24hod.smenu, ci co, ty jo to je ale machrovina, jak se mi to povedlo, ze jo….Pivo-s-ku, a co udelate, az svistata svorne zaberou i gauc, treba i s dalsimi, cizimi svistaty vyrabeje tak spolu jina, nova svistata, ktera pak zase zacnou zabirat letiste a gauce tech predchozich svistat? Odejdete do domova odlozenych svistu? :-)….a manzelske, a taky predmanzelske, a nanestesti i mimomanzelske povinnosti se daji uspesne plnit kdekoliv. To je faktotum. Chce to jen trosku fantazie a pak Vas to treba nemusi omrzet ani s vlastni zenou ;-). A bez gauca. A bez namacania…jezis, mne se zda, ze Znojmo Znojmo vidim te dvojmo. Nebo tak neco. To byla jizda. Uf. Kamos, rodily liverpoodlien, odlita na stalo do Australie, ma tam tatu. Toz ze jako dnes rozluckova. To dopadlo. V hospode plne liverpool fans zpival hymnu Chelsea, ted, kdyz mistni s nima prohrali, nastesti neni dnes zadny match tak ho usetrili, hnupa. Kdyby tak zpival treba liveroolskou v Manchestru mezi jejich fans tak mu minimalne ukopnou hlavu. Tak jsme ho spolecnyma silama odtahli do jinyho pubu. Tam chtel sedet blizko vchodu aby mohl chodit hulit ven. Nanestesti tam byly hajzly v 1.patre a vedlo k nim schodiste u kteryho sme si ke stolu lehli my. No co se kurna nedelo. Lidi furt nevedeli kde ten zachod je a toz jak se tam motali a ptali se nas, tak kamos vstaval a rikal jim – crucifiction? Good….podle The life of Brian od Monty Pythonu, nejak se stalo ze si na to vzpomnel. Pak tam dorazily 3 takovy vysperkovany pecky, mily holky, nerikam, ze ne, ale toz trosicku kaceny, a ten blbec vstal, odkaslal si a povida – crucifiction party, morning…holky nechapaly a me chytla krec smichu co se nedala rozchodit. Pak jeste byl problem ho nacpat do taxiku, pac chtel jet jinam nez my, pak jsme se museli stavit v take away ze ma hlad, a tam stala borka na chodniku, na sobe cerny vecerni saty s volanama na sukni ktery se ji furt zvedaly vetrem. Toz kamos ji na to rekl at prej zvedne krovky a ukaze mu slunicko sedmitecny. Pak vyburoval na poldy, ze kde prej si muze koupit sukynku z bananovyho listi protoze chce tancit tanec hula hula. To teda tancil tak jak tak, nebo neco takovyho. Poldove z nej meli prdel a muze byt rad ze ho nesebrali. Tak to vypada, kdyz nema chlap pravidelny trenink a je nucen pit vetsinu roku jen … caj. No, ja uz na to tady ani nevidim, tak ted jdu ale pak prijdu…:-)

 167. vannilka said, on Duben 18, 2009 at 07:37

  Páni, tak já se tu povaluju, háčkuju Rockymu už čtvrtou bačkůrku a tady mi zatím stojí práce! 😀
  ále jo, rozcvičená jsem výborně, rafnutí od zuřivé fanynky pofoukaný, tak jdem na to:
  —————————————————————————-

  Milí kluci beranci duc, je to velmi jednoduché, jste-li ctižádostiví, dáváte záruky finanční, láskyplní a upřímní, jste pro kapku tvrdohlavou bejčici vzájemně ideální. Jsou to velké hospodyňky a často i „nabíječky baterek“, milujou pořádek a své zaběhnuté koleje, tak dejte bacha ať nic nevycmrndnete na koberec..když je šťastná ona, budete šťastní i vy….a budete mít svatý klid 😉
  Ovšem jestli jste dutohlaví a vzali jste si mrchy, dávám od všeho ruce pryč. 😀

  Vondář ?…milý BM, tak se mi zdá, že pořád něco ztrácíte, klíče, řidičák, jména, lidi.. :-)) hlavně nebuďte jak ta namáčecí kobliha, co nacucaně spadne do hrnku a nakonec se už nikomu do ní nechce. Ale to konkrétně Vy rozhodně nejste, Vy si umíte držet sakra odstup, jen co je pravda 😉
  Jinak vodnáři přijdou na řadu až předposlední, ale bude se jednat opět jen o prevíty, milý BM, takže o Vás to být ani nemůže! Leda až si to vyřídím s prevítama, budeme třeba pokračovat normálně :-))

 168. vannilka said, on Duben 18, 2009 at 07:46

  v.R: Rybák s Vodnicí? No samozřejmě, že je to fajn, každé spojení je dobré, vždycky to přece záleží jen na lidech, to vy na sobě a vztahu pracujete, nebo na to kašlete. S vodnicí se jen musíte víc snažit než ostatní, nedovolte, aby se začala nudit, miluje překvapení, to víte vzduch, u té je to šupito presto a je fuč :-), ale kdybyste se jednou rozhodl zásadně i Vy, když chcete, umíte mizet taky moc pěkně :-))
  Nejdůležitejší je mezi váma přátelství (ona je veskrze lidská, tudíž v přátelství musíte být opravdu poctivý, jinak ochladne), pak láska (stává se někdy, že ji vodnář s přátelstvím zamění), a potom sex.
  Vášeň? Ale ano, záleží pouze na tom, co si kdo pod ní představuje. Ovšem základní tajemství, podstatu, duševní partnerskou jednotu spolu s tělesnou, tu střeží Váš Neptun a je trošku mimo vodnářovo uranské chápání.
  On je Neptun vůbec číslo, Vaši jemnou rybí duši navíc zkouší bezpočtem milostných zápletek a tak proplouváte od jedné ke druhé. Teprve přestane-li Ryba myslet jen na to, přestanete se vyhýbat bolesti z lásky a přestane se bát všech nebezpečí „kotvení“, teprve pak můžete zažít ono rybí tušené závěrečné, řekněme třeba – „mysterium“, však Vy už víte 🙂
  Jinak Rybáci jsou má srdeční záležitost, i má letitá kamarádka a spolucestovatelka byla Rybka- nikdy jsem se s nenudila :-)))

 169. vannilka said, on Duben 18, 2009 at 07:59

  Ivano, s tím Vaším: co na srdci, to na jazyku, jste typická střelkyně :-D, kdo má chabé sebevědomí, neměl by s Váma chodit do lesa 😉
  Chtěla jsem se Vás zeptat na jednu věc, už se Vám stalo, že jste nějakého chlapa začala milovat až potom, co jste ho poslala k vodě? Jestli jo, nebyl to náhodou ten syčák, co Vám už na prvním rande zatajil, že je černoch a pořád prskal, že si musí ze špaget vybírat chlupy, protože jste si právě holila podpaží?. Cccc…taky to nechápu! no a!?
  😀

 170. vannilka said, on Duben 18, 2009 at 08:02

  Vítám dalšího štíra s rybou, 747, vyvedené že?….k tomu nemám žádný komentář 😀

 171. Sendyman said, on Duben 18, 2009 at 08:07

  Ahoj!
  Přiznám, že jsem tomu nikdy nepřikládal velkou váhu. No, ale po letech zkušeností jsem pochopil, že na spojení Leva a Střelkyně jsem se asi mrknout měl…. 🙂

 172. Viva said, on Duben 18, 2009 at 08:12

  Vannilko, na naší rodně byste se vyřádila: jsme tři rohatí, k tomu synek panna a nad všemi trčí věčná ochranitelka a kvočna račice – moje mamka… A tatínek byl štír 🙂

 173. vannilka said, on Duben 18, 2009 at 08:19

  naše milá Oldwomen, lvice a býk 🙂
  Jak už jsem psala výše, bejček se dívá na svět skrze praktické brejle :-))) peníze i city si nechává pro „lepší“ příležitosti, než je pomyslný červený koberec, nebo královské klenoty, rozumějte třeba pc nebo internet, na který vrčí jako pes na kočku :-)))
  Ale i býci snili a ze snů stavěli zámky, sice trochu strohé a jednodušíí, zato velké o mnoha místnostech. A až ho postaví, lvice se postará, aby doma chodil po teplém chlupatém koberci. Nic ho už potom neudělá šťastnějším. 🙂

 174. vannilka said, on Duben 18, 2009 at 08:24

  sendy, z toho si nic nedělejte, to já taky 😀
  Viva: pak je všechno jasné Vivo :-))), maminka s tatínkem věděli své, a Vy jste doma berani, nebo býci? obojí je rohaté 🙂

 175. Viva said, on Duben 18, 2009 at 08:30

  Ještě hůř, Vannilko – u nás se sešli všichni rohatí – manžel kozoroh, já beran a dcera býk. No a syn panna, řekla bych, že v ascendentu štíra 🙂 🙂 🙂

 176. Sendyman said, on Duben 18, 2009 at 08:50

  Teda Vivo, Vy máte doma ale zvěřinec 🙂
  To jsem z toho jelen! 😀

 177. 747 said, on Duben 18, 2009 at 08:53

  Vlado, to je v poho. Zásilka došla -info máte v mailu. 😀

 178. Viva said, on Duben 18, 2009 at 08:53

  Tak ten nám, Sendy, chyběl 🙂 🙂 🙂

 179. vannilka said, on Duben 18, 2009 at 09:10

  vidíte, milá Vivo, kozoroha jsem nějak spolkl, a to ho mám v ascendentu (on je ve mě ta účetní :-))) a raka v descendentu (viz přecitlivělá plačka)
  ale ne, všichni jsme skvělí, a když se pochopíme, můžeme být ještě skvělejší 😉 s beranama mám v rodině bohatou zkušenost taky, i mamča je býk, dcera kozoroh, vím co od nich čekat a vlastně je jednoduché mít rád někoho, kdo má rád Vás, nebo je na Vám milý, to není nic těžkého :-))), horší je to s tím, který na Vás plive všechnu špínu světa, takže když třeba Býk s Vodnářem dosáhne harmonie, musel se mnohem víc snažit a musí tam být i jakási, řekněme „vyšší“ láska 🙂

 180. Viva said, on Duben 18, 2009 at 09:24

  Však se taky Vannilko máme všichni rádi. A rozhodně nežijeme stereotypním životem 🙂 Manžela mi všechny kamarádky závidí, protože nic pro něj není problém, všechno ochotně slíbí. Je pro ně prostě jedním slovem úžasný. S tím plněním slibů je to pak horší, ale to už ony nevidí. Dcera taky všechno odkýve. Rozdíl mezi nimi je v tom, že manžel neudělá nic a dcera si to udělá po svém. 🙂 No a já si stále trénuji mozek, protože v něm musím držet všechny odkývané, leč nesplněné záležitosti 🙂 🙂 🙂

 181. oldwomen said, on Duben 18, 2009 at 09:25

  Dobré slunné dopoledne všem.
  Vannilko, dík. Ano na mého milovaného býka to sedí, jen klenoty jsou trochu jiné, ale to je fuk. Jsme strážkyně rohatců. dcera býk po zabejčeném poživačném a po stále zelené trávě toužícím býkovi – jasná volba mimo, musela jsem ho umravnit královskou tlapou a vyhnat na jinou pastvu než je ta v mém teritoriu 😉 Něco vzpurně poživačných alel podědila, ale lví krev je v tomto případě silnější 🙂 a provdala jsem se zase za býka, tentokráte z mírumilovného plemene. Jednoduchý prostorný zámek stavět, to ano, do pluhu zapřahat nee.
  Jinak z vlastní zkušenosti. Lvice a štír – nejde. lvice a rybák – vyloučeno. Račice a lev – asi celkem dobrá volba. Lví úlovky ochraňuje a statky rozmnožuje. Lvice a váha – jen jako kamarádi, lvice a lev – věčné boje

 182. vannilka said, on Duben 20, 2009 at 17:38

  Hezký podvečer přeju,
  Určitě, oldwomen, není býk jako býk, paleta je vždycky pestřejší, od bejčků po bůvoly. Neprůstřelný „bůvol“ s méně přitažlivou charakteristikou ví vždycky všechno líp, než kterákoliv „husa“, i když nic neví. 😀

 183. moznaprijdeijxd said, on Květen 5, 2009 at 13:53

  Tak už došlo i na střelce! :))))))))))))))

 184. vanilka said, on Květen 6, 2009 at 08:49

  kupodivu ještě žiju…z dávek velkorysosti :-)))))

 185. moznaprijdeijxd said, on Květen 20, 2009 at 11:39

  Voňavá, máte tam rohatýho! 🙂

 186. vanilka said, on Květen 20, 2009 at 19:24

  díkes, už tu začínáme mít pořádně vypečenou společnost co…
  a vůbec, už jsem se Vám přiznala, že jsem rohatá v ascendentu? že ne?…tak na to zase hodně rychle zapoměňte :-D))))

 187. 747 said, on Květen 20, 2009 at 23:27

  😀 tak to souhlasí, s kozorohy, které znám já, tak s těma je fakt zábava jako s pokladnou, to jste vystihla moc pěkně! 😛

 188. IvanaM said, on Květen 20, 2009 at 23:37

  kozorozy…tsss, tak o tom mi jeste chvili vykladejte. Jsem mela s jednim docela dlouhou znamost a jeste k tomu je mam docela vrchovate v rodine. Sem si dokonce jednoho sama aji porodila,krucipisek, a jeste k tomu primo na Tri Krale. Palice jedny tvrdohlavy….ale kdyz me zrovna tohle pritahuje…asi ze jsem mekkota tak hledam svuj opak. To jen online praskam bicem 🙂


Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d bloggers like this: