Možná přijde i JXD

„Rodina u televize“ – Yarda Pichlík

Posted in Pichlovník by moznaprijdeijxd on 3 dubna, 2011

Rodina u televize

Amatérské sdružení Opera Žatec (operazatec@email.cz) pořádá každoročně touto dobou mecheche, vždycky nesené nějakým tématem. Myslel jsem, že po loňském „Plese v opeře“, o němž jsem tu před rokem referoval, se už nemůžou překonat. Leč omyl ! Letošní  zdánlivě všední a socialisticky pokojné téma „Rodina u televize“ se ukázalo být odrazištěm k přemnohým zhovadilostem, které si svou pumprdentností s těmi loňskými v ničem nezadaly. Na pódiu koncipovaném do formátu TV obrazovky  defilovaly známé programy v parafrázických variantách, vrcholy tvořil „Teleshopping“ s erotickými pomůckami včetně pánských análních, bezmála „live“ aplikovaných, nebo „Vaření s Renatou“, při němž tekla krev, až jsem se lek´ . Rodinka před „televizí“ vedená Láďou Valešem  glosami a diskusemi trochu připomínala slavné Homolkovy, což vůbec nebylo na škodu. V pauzách mezi divadelnictvím hrála stejně jako loni kapela Krištůfek Robin (janek.prokop@gmail.cz), kterou bez zaváhání pasuju na „Beatles & Stones Revival“ a šlapalo jim to o poznání víc, než loni. Rád bych je někdy viděl v Teplicích. Že by zahájení sezóny ?

Na periodickém žateckém happeningu je mimo jiné pozoruhodné i to, že se v něm angažuje a na veškerý způsob veřejně „ztrapňuje“  např. ředitel místního Muzea chmele a piva, ředitelka mateřské školky, inženýrka z banky, zubní laborantka,  významné podnikatele a student(k)y ani nepočítám. A ředitel divadla osobně zvučí a osvětluje. Jo a ještě se zapojila šéfka rentgenu a jeden taky dělá na dráze, ale to už bychom tu byli do rána.

Stinnou stránkou byla jen neúčast mého kolegy, primáře chirurgie Jiřího Hamouze, jenž loni tak geniálně ztvárnil  prosranduministra Kocába. Asi že má dost starostí se svým obživným resortem, jako v poslední době každej z nás. A jeho manželka, mezitím zvolená starostkou Žatce, to asi taky nebude mít lehký, takže doby, kdy se úspěšně lejloabbasovsky pitvořila, se jí dnes můžou jenom zdát. Snad až se do příštího roku situace usadí, dáme si zas panáka při jiném tématu, pane kolego – doufám, že Vám nějací nohsledi tenhle článek donesou. A těším se, co zas „Opera“ vymyslí za číčovinu.

3 komentáře

Subscribe to comments with RSS.

 1. moznaprijdeijxd said, on 3 dubna, 2011 at 19:50

  😯 Že Alence nevadí, kam 😛 směřuje ruka tý krásky…

 2. palosino123 said, on 3 dubna, 2011 at 21:55

  Zrovna sedím před bednou a koukám na Česko-slovenskou Superstar. Docela príma soutěž. Spíše při poslechu, než sledování jsem dotvořil malůvku a vytahovacím fixem v pevném domnění, že je zavíčkovaný, žongloval tak nešikovně až jsem si ostrou špičku zapíchl do tenké kůžičky mezi prsty. Neuvěřitelné. No, abych tu nepropagoval jen masovou zábavu, přidávám básničku z rána.

  Nedělní oběd
  (Odcházení)

  Na modré obloze sebemenší náznak mraku
  Jarní slunce opírá se do protějšího paneláku
  Podlaží s balkony a okny jsou jako lóže v kině
  Vánek mezi domy poflakuje se ledabyle, líně

  A kdesi ve vzdálené kolonii, na okraji říše
  dějiny zlehka našlapují, aby nebylo je slyšet
  amfiteátrem, kde kromě prachu už nic není
  a historie se točí v kole věčného odcházení

  Panelák světla, okna zatemněná záclonami
  tak tady žijeme, někdy spolu, jindy sami
  Za kočárkem mladý muž ze vchodu vyšel

  Řidič svou plechovou krabici z kopce žene
  proč kladívkem banalit tesat slova do kamene
  Nedělního oběda. Už začíná mi kručet v břiše

  • moznaprijdeijxd said, on 4 dubna, 2011 at 02:37

   🙂 Milej Palosino, veršotepectví je trest od Pánaboha. 😛 Copak jsme to asi provedli v minulejch životech, že si musíme vypít pohár hořkosti v současným až do dna za bolest zubů v srdci?


Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d blogerům se to líbí: